Vavřík: Snaha o cenzurování opozičních zastupitelů v Suchdolských listech

30.12.2016 12:46 | Zprávy
autor: PV

Na posledním, 9. zasedání Zastupitelstva Městské části Praha Suchdol dne 14. 4. 2016 bylo přijato 10 hlasy SOS usnesení, které se týkalo přijetí Statutu tiskovin MČ Praha – Suchdol. Proti byli zastupitelka paní Žilková Stropnická a zastupitelé Zoubek, Bor a Vavřík.

Vavřík: Snaha o cenzurování opozičních zastupitelů v Suchdolských listech
Foto: praha.eu
Popisek: Brandejsovo náměstí v Suchdole

Jak nám bylo sděleno zastupitelkou SOS paní Ing. Minárikovou Hrobskou, důvodem pro přípravu a přijetí Statutu tiskovin MČ Praha Suchdol je obsah článků opozičních zastupitelů, které obsahovaly „spoustu zavádějících informací a nepravdivé osočování určitých osob“.

Čtyři zastupitelé (Žilková, Zoubek Bor a Vavřík) doporučovali, aby na základě právních analýz byl statut Tiskovin prodiskutován zastupiteli řádně a zodpovědně v delším časovém horizontu a byly vzaty v úvahu odborné názory. Tak, aby v důsledku nedocházelo k cenzurování názorů občanů a členů zastupitelstva.

Ptáme se tedy zastupitelů SOS, které to byly zavádějící informace a nepravdivé osočování určitých osob. Na to nám nikdo z SOS není schopen konkrétně a jasně odpovědět a tak SOS přistoupilo k cenzuře opozičních zastupitelů v novinách, které jsou vydávány za obecní peníze a mají sloužit všem obyvatelům Suchdola. SOS si zvyklo, že v posledních letech Suchdolské listy sloužily jako hlásná trouba úspěchů pana starosty Petra Hejla a party SOS. Suchdolské listy obdivovaly pouze jejich hrdinný boj proti zájmu ostatních obyvatel Prahy reprezentovanými Zastupitelstvem Hlavního města Prahy, kterého jsme součástí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

18:01 Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prezidentem podané kompetenční žalobě.