Velebný (ČSSD): Ministr Brabec konečně pochopil, že vodu nemůžeme zdražit

24.08.2016 7:31

Vítám rozhodnutí ministra Brabce stáhnout z projednávání vlády novelu vodního zákona, která měla lidem a firmám zdražit vodu. Jsem velmi rád, že ministr tento krok učinil a uznal, že zákon není dostatečně připraven. Ministr chce o návrhu opět diskutovat s koaličními partnery, což je přesně to, po čem už několik měsíců volám. Právě absence diskuze ze strany ministerstva zítřejšímu úspěšnému projednání ve vládě evidentně bránila.

Velebný (ČSSD): Ministr Brabec konečně pochopil, že vodu nemůžeme zdražit
Foto: Archiv Ladislava Velebného
Popisek: Ladislav Velebný
reklama

Pan ministr je pozván přiští týden na zasedání Zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, aby nám vysvětlil, jakou matematickou hříčkou se jeho úředníci dostali k odhadu, že novela zákona zdraží pitnou vodu pouze o 18 korun na osobu a rok. Toto číslo považuji za absolutně nereálný odhad, když studie dalších odborníků hovoří přibližně o navýšení řádu vyšším, než opakuje pan ministr.

Zákon chtěl zavést i další novinky, které by ovlivňovaly cenovou politiku pitné vody. Šlo například o zvýšení poplatku za vypouštění vyčištěné vody, či snížení limitů za bezplatný odběr a vypouštění. To všechno v kombinaci s poplatkem za podzemní vodu by mělo nezanedbatelný sociální dopad na rodinné rozpočty a je jen dobře, že se ministerští úředníci nad zákonem ještě jednou, pořádně, zamyslí. Poté bude znovu aktuální, aby pan ministr Brabec opět přišel na zasedání sněmovního zemědělského výboru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): I když jsme ještě v EU, nemusíme ohýbat hřbet

19:24 Vích (SPD): I když jsme ještě v EU, nemusíme ohýbat hřbet

Vývoj v posledním roce jasně ukázal neudržitelnost členství ČR v EU. Dokud tam ale jsme, nepřipravme…