Vích (SPD): Kolaps Řecka má vyřešit přímá demokracie a EU dále tápe

02.08.2016 5:34 | Zprávy
autor: PV

Řecko chce ve své ústavě zakotvit prvky přímé demokracie a EU odpouští některým státům porušování rozpočtových deficitů ze strachu z dalších exitů.

Vích (SPD): Kolaps Řecka má vyřešit přímá demokracie a EU dále tápe
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Radovan Vích (SPD)

Nevím, jestli jste zaznamenali prázdninovou skutečnost, že Řecký premiér Cipras by rád navrhl změny v ústavě rozšířením zastupitelské demokracie o prvky přímé demokracie. Občané by měli podle něho mít možnost pomocí referenda se vyjadřovat k přijímaným zákonům anebo přímo volit prezidenta. Je jasné, že vliv nedávných voleb v Rakousku anebo britské podoby v rámci brexitu, mají na tyto názory zásadní vliv.

Občané by se měli mít možnost rozhodnout o tom, co je pro jejich zemi dobré a to bez ohledu na věk anebo úroveň vzdělání či postavení na společenském žebříčku. Vyřešit kolaps a klinickou smrt Řecka je pro elitáře z Evropské komise úkol nad jejich schopnosti. Přitom řešení se nabízí. Řecko vyloučit z EU a následně devalvovat drachmu a snažit se dobýt olivovým olejem a turistikou své původní pozice. To je ale pro Řecko velmi bolestivé řešení, protože by bylo zatíženo clem na dovoz zboží do států EU. Je po finanční krizi, peněz je málo a Řecko potřebuje produkovat vlastní výrobky s velkou přidanou hodnotou a nejlépe nezatížené clem. Takže si to nechá raději od EU „setsakramentsky“ zaplatit i z našich daní, a nakonec stejně tomuto kroku neuteče. To vše v kontextu páchání sebevraždy Evropské komise v přímém přenosu. Nejen svým „nekonáním“ v otázce zastavení ilegální imigrace fanatických islamistů do Evropy, ale i tím, že odpouští Portugalsku a Španělsku porušování závazku snížit rozpočtový deficit, který podle platných smluv EU nesmí být vyšší než 3% HDP. Toto obě země dlouhodobě překračují. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

8:03 Prokop (Stačilo!): Tohle už není nedůstojné, ale přímo ujeté

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.