Vícha (ČSSD): Bohumín urguje odstranění vraku z parkoviště před Albertem

23. 7. 2018 18:29

Bohumín vyzval společnost Ahold, která provozuje supermarket Albert, aby podnikla kroky k odstranění vraku osobního auta z parkoviště před prodejnou v ulici ČSA. Firma mezitím plánuje rekonstrukci parkoviště, ještě v letošním roce.

Vícha (ČSSD): Bohumín urguje odstranění vraku z parkoviště před Albertem
Foto: Redakce
Popisek: Petr Vícha (ČSSD)

„Kryty odvodňovacích kanálů na parkovišti jsou minimálně v délce dvou metrů propadlé, hrozí úraz,“ napsal pisatel radnici do rubriky Hlášení závad. „Nejméně pět měsíců hyzdí parkoviště vrak osobního auta,“ přisadil si další pisatel.

Podobné vzkazy nejsou ojedinělé. „Společnost, které parkoviště patří, jsme vyzvali písemnou formou k tomu, aby v otázce vraku na parkovišti konala, ale nedočkali jsme se odpovědi. Pomohla až osobní intervence,“ popisuje peripetie Petr Vícha, starosta Bohumína.

„Našim bohumínským zákazníkům se omlouváme za snížení komfortu při parkování. Situaci se věnujeme a jsme rádi, že můžeme sdílet pozitivní zprávu. Komplexní oprava parkoviště proběhne nejpozději do konce roku,“ uvedla mluvčí společnosti Ahold Barbora Vanko.

Vrak osobního auta, který hyzdí parkoviště a zákazníkům vadí nejen z estetických důvodů, v místě ještě minimálně několik týdnů zůstane. „Aby bylo možné vůz, který nemá registrační značky a nikdo se k němu nehlásí, odtáhnout, je nutné, aby nás kontaktoval a vyzval majitel pozemku na kterém auto stojí, tedy společnost Ahold. Teprve pak můžeme spustit kroky, které povedou k odtažení vraku. Na takový podnět, byť jsme ho urgovali, stále čekáme,“ vysvětluje vedoucí bohumínského odboru dopravy Pavel Vavrečka. Připomněl, že jen lhůta pro vyvěšení výzvy majiteli vozu na úřední desce (dle platné legislativy) jsou dva měsíce. Společnost Ahold před pár dny vzkázala, že ve věci odtažení odstaveného vozidla začíná konat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Nesouhlasím s (ne)schválením zpráv ČT

6:32 Kolovratník (ANO): Nesouhlasím s (ne)schválením zpráv ČT

Tohle už je poslední příspěvek, který se bude věnovat tématu z minulého volebního výboru. Slibuji. J…