Vícha (ČSSD): V Bohumíně skončila další etapa zateplování cihlových domů za 43 milionů

17.12.2019 14:01 | Zprávy
autor: PV

V Bohumíně právě dokončili půlroční zateplování další várky městských domů. Po věžácích a panelácích se zdejší radnice pustila do zvelebování svých cihlových objektů.

Vícha (ČSSD): V Bohumíně skončila další etapa zateplování cihlových domů za 43 milionů
Foto: Redakce
Popisek: Petr Vícha (ČSSD)

Letos prošlo kompletní obnovou sedm cihláků v Jateční ulici v centru Bohumína a jeden podlouhlý dům s deseti vchody v Janáčkově ulici za parkem Petra Bezruče. Radnice za všechny rekonstrukce zaplatila 43 milionů korun.

Opravy se dotkly nájemníků ve 250 bytech. „Lokalita Jateční ulice je oblíbeným místem k bydlení. V minulých letech jsme tady proto po etapách zateplili zdejší věžové domy a zvelebili veřejná prostranství. Vnitrobloky dostaly nové chodníky i parkovací místa. Přibylo i nové úsporné veřejné osvětlení, zeleň a prokoukla i stanoviště pro separační kontejnery. Kvůli velké poptávce po parkovacích místech tady na zelené louce vyrostlo i parkoviště až pro osmdesát aut,“ sdělil bohumínský starosta Petr Vícha s tím, že letos se rekonstrukce dočkali i obyvatelé přes 70 let starých cihlových domů.

Stavební práce se dotkly střech a obvodových plášťů jednotlivých objektů. Domy dostaly zateplenou fasádu v tlumených zemitých odstínech, střešní krytinu i klempířské prvky. Nezapomnělo se přitom ani na úpravu soklů, ovšem tentokrát se zásadní novinkou. Zatímco u jiných zateplených domů to byla vždy dekorativní omítka - marmolit, v Jateční přišly na řadu žíhaně šedé keramické proužky imitující cihly.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Zaplaťpánbůh, že jste se nedostali k vládě

18:01 Peštová (ANO): Zaplaťpánbůh, že jste se nedostali k vládě

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k dotačnímu programu Nová zelená úsporám.