Vinklátová (SLK): Kraj nabízí majitelům památek účast na Dnech lidové architektury

19.01.2022 7:33 | Tisková zpráva

Velkou pozornost v kraji tradičně získávají Dny lidové architektury, akce, zaměřená na lidové stavby, zvyky, životní styl i zábavu. Letošní, již desátý ročník, se uskuteční 23 a 24. července. Majitelé historických stavení se mohou k této události připojit.

Vinklátová (SLK): Kraj nabízí majitelům památek účast na Dnech lidové architektury
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Květa Vinklátová

„Budeme rádi, pokud naši dosavadní nabídku obohatí některý z dalších majitelů objektu tohoto typu. V minulém roce přibyla Stará škola v Křižanech a navštívilo ji opravdu mnoho lidí. Jsme z velké části v oblasti bývalých Sudet a zájem lidí o historii je o to cennější,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Podmínkou účasti je zpřístupnění objektu zdarma a uspořádání doprovodného programu. Doprovodný program by se měl zaměřovat na lidovou kulturu a zvyky; jeho podoba záleží čistě na kreativitě a možnostech pořadatele. Prezentovat se mohou kulturní památky i stavby, které jimi nejsou.

Liberecký kraj akci podporuje příspěvkem na doprovodný program a prezentací akce prostřednictvím letáků, plakátů, založením a správou facebookové události, založením a správou webových stránek, inzercí v tisku a zajištěním profesionálního fotografa.

Koho tato nabídka zaujala, může zaslat přihlášku s bodově vypsaným programem do 22. dubna 2022. Více informací o akci i formulář přihlášky a termíny se nachází na odkazu ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Kdo nese odpovědnost za situaci v Praze? Vláda nebo Vy?

Jako primátora se vás ptám. Jak je možné, že se v jiných krajíc řeší, zda mají pro uprchlíky kapacity (ubytovací, zdravotní, sociální, práci…),v Praze toto evidentně nikdo neřešil, nikdo se lidí neptal. Víte mě to přijde tak, že hlavně pažané jsou solidární hodně, ale zbytek republiky méně a ze všeh...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Síkela: Dvoutřetinové snížení dodávek plynu z Ruska do konce roku 2022 není dosažitelné

14:33 Ministr Síkela: Dvoutřetinové snížení dodávek plynu z Ruska do konce roku 2022 není dosažitelné

Projev na 25. schůzi Senátu 18. května 2022 – Sdělení Komise Evropskému parlamentu, Evropské radě, R…