Vojta (ANO): Jsme svědky dalšího nekontrolovaného omezování zdravotní péče v kraji

11.11.2024 17:21 | Monitoring
autor: PV

Vyjádření k uzavření gynekologicko-porodnického oddělení v Nemocnici Ivančice

Vojta (ANO): Jsme svědky dalšího nekontrolovaného omezování zdravotní péče v kraji
Foto: ANO
Popisek: Logo hnutí ANO

Nemocnice Ivančice má velmi dobrou porodnici. Brzy budeme bohužel říkat, že měla. Počet porodů v nemocnici měl v posledních letech sestupnou tendenci, ale věřím, že při dobrém vedení zařízení bylo možné trend zvrátit. Bohužel vedení kraje, zvláště hejtman a tři radní pro zdravotnictví, kteří během čtyř let přišli a odešli, tomu několik let nevěnovalo dost pozornosti. Vztahy bývalého ředitele a části personálu dostaly na bod mrazu. Nástup krizového manažera letos v létě přišel příliš pozdě. K personální destabilizaci nejen gynekologicko-porodnického oddělení pak jistojistě přispěly nejasné vyhlídky nemocnice do budoucna, na které jsem se opakovaně dotazoval nejen na krajském zastupitelstvu. Jednou jsem dostal odpověď, že kraj jedná s ministerstvem a Fakultní nemocnicí u svaté Anny v Brně o předání provozování v její prospěch tak, aby kraj neměl na Brně - venkově žádné zařízení akutní péče. Zanedlouho mi pak bylo na opakovaný dotaz sděleno, že nemocnici si kraj chce ponechat z důvodu strategické důležitosti při dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany. Primář oddělení pak nakonec do fakultní nemocnice odešel pracovat a došlo k nevyhnutelnému personálnímu kolapsu. Jsme tak svědky dalšího nekontrolovaného omezování zdravotní péče v kraji, dalším po nedávném uzavření interního oddělení v Nemocnici Hustopeče. Tento vývoj nenastal ze dne na den a současné uzavření přichází záměrně až po krajských volbách a týden po zvolení nového vedení kraje.

Milan Vojta, předseda krajské stínové vlády hnutí ANO 2011

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Riziko terorismu

Z čeho ta studie, dokument, který unikl a o kterém mluvíte vychází, když se v něm tvrdí, že hrozí zvýšené riziko terorismu v Evropě. Proč? Já to nechci zlehčovat, naopak mám strach a tak se ptám, jestli to je nějak relevantně podložené? Kdo dokument vypracoval a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Válek (TOP 09): Tohle vládní koalici neprojde

10:02 Válek (TOP 09): Tohle vládní koalici neprojde

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k plánované změně financování ČT a ČRo.