Volfová (ANO): Kraj chystá směnu pozemků s Ředitelstvím silnic a dálnic

26.04.2018 16:12

Více než 18 000 m2 krajských pozemků je trvale zastavěno silnicemi D/10, I/35 a I/13 v majetku Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). A naopak pod krajskými silnicemi II. a III. třídy jsou pozemky ŘSD. Záměrem Libereckého kraje je tyto pozemky směnit. Slibuje si od toho zrychlení oprav stávajících komunikací a úbytek související administrativy.

Volfová (ANO): Kraj chystá směnu pozemků s Ředitelstvím silnic a dálnic
Foto: archiv kandidátky
Popisek: zastupitelka České Lípy a jednička na kandidátce ANO v Libereckém kraji Jitka Volfová

„Nyní je praxe taková, že když potřebujeme na krajských silnicích něco budovat a daný úsek leží na pozemku ŘSD, musíme oficiálně žádat o souhlas vlastníka pozemku. I kvůli drobné akci tak vzniká mnoho administrativy navíc. Směna v celkové hodnotě převyšující jeden milion korun by tak kraji umožnila zrychlit přípravu i realizaci některých projektů,“ vysvětluje statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

V únoru záměr schválila Komise rady Libereckého kraje pro nakládání s nemovitým majetkem kraje. V současné době ŘSD vypracovává znalecké posudky na směňované pozemky. „Tato spolupráce je výsledkem dlouhodobě dobrých vztahů mezi Libereckým krajem a Ředitelstvím silnic a dálnic. Máme přeci společný cíl, a to kvalitní silnice pro naše občany,“ doplňuje náměstkyně Volfová.

V minulosti se už podobným způsobem podařily s ŘSD majetkoprávně vypořádat například pozemky pod stavbou I/14 Kunratice – Jablonec nad Nisou. Nový úsek silnice bude otevřen v červnu 2018.

Více ZDE.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ODHALUJEME Analýza ČSSD k prohraným komunálním volbám

10:01 ODHALUJEME Analýza ČSSD k prohraným komunálním volbám

Komunální volby ve velké Praze. Kampaň a výsledky ČSSD v roce 2018.