Zábranský (Piráti): Praha pronajme byt organizaci Baobab, která pomáhá lidem s duševním onemocněním

11.05.2021 8:36

Pražští radní schválili pronájem městského bytu pro organizaci Baobab, která se specializuje na pomoc lidem s duševním onemocněním. Byt poslouží jako tréninkový a budou ho užívat čtyři osoby.

Zábranský (Piráti):  Praha pronajme byt organizaci Baobab, která pomáhá lidem s duševním onemocněním
Foto: Piráti
Popisek: Adam Zábranský
reklama

Bytová jednotka, jejíž pronájem schválili radní, bude využívána k tréninku samostatného bydlení čtyřech klientů Baobabu. S klienty spolupracují sociální pracovnicí, kteří za nimi budou pravidelně docházet a poskytovat jim intenzivní podporu.

„Organizace Baobab je zapojena do reformy psychiatrické péče, která si jako jeden z cílů stanovila dostat klienty z ústavů do standardního bydlení, kde je bude podporovat terénní sociální služba. Budeme dál pokračovat v poskytování městských bytů organizacím, které pomáhají lidem s duševním onemocněním skrze tréninkové bydlení, a stejně tak přímo lidem s duševním onemocněním, kteří zvládnou bydlet samostatně s pomocí terénní podpory sociálních pracovníků,“ uvedl radní pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

Baobab pomáhá klientům s duševním onemocněním již více než dvacet let. Jednou z forem pomoci je právě tréninkové bydlení, v rámci kterého sociální pracovníci dochází za klienty a pomáhají jim se zvládáním každodenních úkonů, vařením, praním, nakupováním, hospodařením s financemi, komunikací s okolím atd. Sociální pracovníci své klienty učí samostatnosti, což jim ulehčuje návrat do běžného života, začlenění do komunity a připraví je na samostatné bydlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM chce pro důchodce víc

4:31 KSČM chce pro důchodce víc

Zvýšení důchodů o 300 Kč nad úroveň inflace, na kterém se dohodla vláda, je podle komunistů minimum.…