Zahradil (ODS): Europarlament řešil Čapí hnízdo

28.04.2017 16:53 | Zprávy

Hospodaření evropských institucí je stále zatíženo chybami „ve významném rozsahu“. Uvádí to audit Evropského účetního dvora, který v unijních účtech za rok 2015 našel bezmála čtyřprocentní chybovost.

Zahradil (ODS): Europarlament řešil Čapí hnízdo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

„Rozpočet Evropské unie činí každoročně nějakých 145 miliard eur, takže čtyřprocentní chybovost představuje obrovské číslo. ODS ani naše frakce Evropských konzervativců a reformistů proto ani letos nemohla účetní uzávěrku svými hlasy podpořit,“ uvedl europoslanec Jan Zahradil.

Jak také upozornil Jan Zahradil, chyba není zdaleka jen na straně EU. „K pochybnému nakládání s penězi daňových poplatníků dochází i ve členských státech. Evropský parlament dnes například výslovně upozornil na podezření ze zpronevěry, které se týká farmy Čapí hnízdo a které prověřuje evropský protikorupční úřad.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Jak je to doopravdy?

Dobrý den, znám vás jako ekonomku. Teď kandidujete na kandidátce SPD. Zajímá mě tak, zda souhlasíte s tím, co SPD tvrdí o Ukrajincích, že jako Češi chudneme na tom, že poskytujeme pomoc a azyl? Nebo kde je problém, proč je naše životní úroveň podprůměrná? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Decroix: Banda pindíků motoristů bulí, že je na ně Apolena zlá

22:31 Ministryně Decroix: Banda pindíků motoristů bulí, že je na ně Apolena zlá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Apoleně Rychlíkové a příznivcům Motoristů.