Žalkovský (STAN): Kamionová doprava v obcích

15.02.2015 15:23

S rozvojem společnosti se velice rozšířila kamionová doprava v celém světě. Každý stát se s tím vypořádal po svém, u nás bohužel má stále bezohlednost, nejen v dopravě, pořád podporu v zákonech. Ale snad se blýská na lepší časy.

Žalkovský (STAN): Kamionová doprava v obcích
Foto: STAN
Popisek: Jaroslav Žalkovský

Základní problém, který znají obce blízko dálnic je ten, že zejména zahraniční kamiony si zkracují trasu tak, aby platily co nejméně za mýtné. Proto například u D2 jezdily kamiony po souběžné silnici, která vede ze Židlochovic do Břeclavi. Tomu je teď konec. Obce si vybojovaly zákazy průjezdů tranzitní dopravy.

Tento problém s kamiony zažívají i obce od dálničního sjezdu v Blučině, kdy zahraniční kamiony zkracují trasu mezi D1 a D2 po silnicích druhé a dokonce i třetí třídy. To že jsme si stěžovali i na jednáních se zástupci JMK, nám nepřineslo žádné výsledky. Jen jsme poslouchali, že to nejde, že je to těžké a dokonce jsme se dozvěděli od jednoho projektanta, že se máme vrátit na stromy. Zaplať pánbůh, že se ledy hnuly a úřady na ORP se začaly více zajímat, jak věc vyřídit, než jak věc zamítnout. Také hejtman Hašek se k věci staví velice rozumně. Bude muset ovšem více přitlačit na odbor dopravy, aby se problémy řešily rychleji a komplexně.

Proběhly i televizní reportáže a tak se těšíme, že se snad,s přispěním nových zákonů, dočkáme toho, že se nebudeme bát přejít silnici. Nehledě k tomu, že ani cyklisté, kterým jsme vytyčili trasy na tzv. trojkách, nebyli nadšeni, když museli skákat do příkop u silnice, jen aby je nepřejel cizinec v kamionu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: STAN

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtmanka Vildumetzová: Chci jednat s primátorem o zachování krematoria

22:24 Hejtmanka Vildumetzová: Chci jednat s primátorem o zachování krematoria

Vedení města Karlovy Vary avizovalo v posledních dnech záměr neinvestovat do obnovy kremační pece v …