Zapletal (ANO): Zbytečně tristní prezident Zeman

07.03.2016 6:27 | Zprávy
autor: PV

Prezident Miloš Zeman se v nedělní primácké Partii opět velmi zbytečně „hňahňal“ ve svém omylu ohledně meziválečných článků novináře a intelektuála Ferdinanda Peroutky v jeho časopise Přítomnost a v jiných periodikách.

Zapletal (ANO): Zbytečně tristní prezident Zeman
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jan Zapletal, zastupitel za hnutí ANO v Uherském Hradišti

Prezident Zeman v televizi prohlásil: "Ještě nejsem tak senilní, abych si nepamatoval, protože ten titulek (Hitler je gentleman) mě šokoval. A nejsem tak senilní, abych si ten článek vymyslel."

Nechápu ho. Ve srovnání s „dělníkem věd“ Václavem Klausem na mě Miloš Zeman vždycky působil jako svěží intelektuál a v mnoha směrech i inspirativní. Zbytečně se utápí ve sporu, který nemůže vyhrát. A i kdyby nakrásně někdy někdo našel zmiňovaný článek, tak jeho přesná interpretace půjde proti pochybným soudům mluvčího Ovčáčka i samotného Zemana. Historický kontext je totiž zcela jiný, než jak se posledních několik měsíců snaží veřejnosti namluvit mluvčí Ovčáček. Ferdinand Peroutka byl tělem a duší levicový intelektuál, který obdivoval Hitlera asi tak, jako Miloš Zeman obdivuje Bohuslava Sobotku.

Dále prezident (citováno dle aktualne.cz) divákům sdělil: "Pokud se ho nepodařilo najít a soudkyně z toho vyvozuje, že ten článek neexistuje, je to něco podobného, jako kdybyste prohlásil, že bůh neexistuje, protože ho nikdo nenašel." Tímto zbytečným výrokem ještě celou pseudokauzu jitří. Srovnáním neexistence inkriminovaného článku s neexistencí transcendentního boha se dostáváme k vrcholu ad absurdum.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…