Zastupitelský klub ANO: Snad jsme odvrátili hejtmanovo další fatální selhání

03.11.2022 5:34 | Tisková zpráva
autor: PV

Nečinnost, nekompetentnost a možná i určitá tvrdohlavost a egoismus. Nic jiného patrně nestojí za chováním hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka a ředitele Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Josefa Märze v otázce dobudování komplexního onkologického centra v Karlovarském kraji.

Zastupitelský klub ANO: Snad jsme odvrátili hejtmanovo další fatální selhání
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

„Na jeho financování zajistila předchozí vláda Andreje Babiše (ANO) stovky milionů korun. Tyto peníze stále leží na ministerstvu zdravotnictví a stále jsou alokovány pro Karlovarský kraj,“ vysvětluje poslankyně parlamentu Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Ta se v uplynulých dnech dotazovala ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09,) jak to s dobudováním onkologického centra na západě Čech vypadá. Karlovarský kraj je totiž jediným v České republice, kde toto specializované pracoviště chybí.

Ministr Vlastimil Válek doslovně k této problematice řekl: „V Karlovarském kraji onkologická společnost a pan profesor Fínek navrhli, jak by měla vypadat koncepce komplexního onkologického centra. Ty materiály dostal hejtman Karlovarského kraje a to před poslanci za ODS a kolega Jan Kuchař (STAN) u toho také byl. A když se těchto poslanců za Karlovarský kraj zeptáte, tak zjistíte, že problém spočívá v tom, že doktor März má jinou představu, než mají výše zmíněné subjekty. Ano, v rozpočtu ministerstva je pro Karlovarský kraj alokováno až tři sta padesát milionů korun na dobudování onkologického centra, pokud ta smlouva bude taková, jak navrhuje onkologická společnost a komplexní onkologické centrum v Plzni. Pokud bude taková, jak si přejí lokální politici, tak holt to nebude součástí komplexních center a já bohužel ty peníze budu muset alokovat jinam.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Střih. Konec. Nebezpečí zažehnáno

19:02 Mašek (ANO): Střih. Konec. Nebezpečí zažehnáno

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ustřižení zpěvu Jarka Nohavici ze strany ČT při mis…