Zdechovský (KDU-ČSL): Jsem připraven podpořit stížnost Jiřího Sagana k Evropskému soudu pro lidská práva

11.07.2020 12:31

Kladenský řidič kamionu Jiří Sagan byl po dvou letech propuštěn z francouzského vězení, kde si odpykával trest za údajné pašování migrantů.

Zdechovský (KDU-ČSL): Jsem připraven podpořit stížnost Jiřího Sagana k Evropskému soudu pro lidská práva
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL
reklama

Případ stále není uzavřen, protože řidič podal stížnost na celý proces ke kasačnímu soudu k Paříži a dovolání bylo uznáno za důvodné. Na termín soudu bude už ale moci čekat doma s rodinou.

„Cítíte absolutní bezmoc, protože v mém případě měli všichni od začátku jasno, že mám být vinen a nezajímaly je naprosto žádné důkazy, kdy i všechny znalecké posudky svědčily v můj prospěch. Ať už se to týkalo poškození zámku, že jsem v kabině nemohl slyšet hluk, neměl jak zjistit teplotu, nikde se nenašly žádné peníze, nebyla žádná vzájemná komunikace a nic neprokázala ani GPS. Přesto jsem stále slyšel, že oni důkazy nepotřebují. Kdybych je nenabral na parkovišti, naberu je jinde, oni vědí, že jsem vinný,“ popisuje Jiří Sagan svůj případ s tím, že vůbec nebyla dodržena zásada presumpce neviny.

Anketa

Chcete, abychom přijali azylanty z Hongkongu?

10%
90%
hlasovalo: 14220 lidí

„Chtěl bych v tuto chvíli proto předně poděkovat všem, kdo za mnou stáli, pomáhali nám a poslali peníze na obhajobu. Jmenovitě panu europoslanci Zdechovskému a jeho týmu, kteří okamžitě jednali a celou dobu s námi byli v kontaktu. Dále panu faráři Zdeňku Fučíkovi z jižní Moravy, který mi také byl velkou oporou a pomohl nám finančně. V neposlední řadě i sdružení dopravců Česmad, které se za mě postavilo také,“ říká dále Sagan s tím, že seznam takto rozhodně není kompletní.

„Mám velkou radost z toho, že pan Sagan konečně bude moci být s rodinou, ještě větší bych ale měl, kdyby k této situaci vůbec nedošlo. Tento případ totiž považuji za absolutní nespravedlnost a jsem proto připraven rodině pomáhat dál a podpořit případně i stížnost k Evropském soudu pro lidská práva ve Štrasburku,“ sděluje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a upozorňuje, že panu Saganovi nebylo během pobytu ve vězení ani dovoleno telefonovat rodině a má nyní vážné zdravotní následky kvůli nedostatečné zdravotní pomoci.

„Doma mě teď čeká návrat do práce, od původního zaměstnavatele mám informaci, že o mě stále stojí a budu tak moci pokračovat v práci řidiče. Zároveň určitě požádám o ruku mou přítelkyni a udělá se dvojitá svatba i s mou dcerou,“ končí povzbudivě Sagan.

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolářík (Piráti): Obrátilo se na mě spoustu OSVČ v insolvenci

19:24 Kolářík (Piráti): Obrátilo se na mě spoustu OSVČ v insolvenci

Komentář na facebookovém profilu k těžké situaci některých OSVČ.