Zdechovský (KDU-ČSL): Juncker potvrdil právo europoslanců na závěry OLAFu v kauze Čapí hnízdo

14.02.2018 10:30 | Zprávy

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes oficiálně potvrdil právo europoslanců z Kontrolního výboru Evropského parlamentu (CONT) zabýbat se případnými závěry vyšetřování OLAF v kauze Čapí hnízdo českého premiéra Andreje Babiše. Podle Junckera se poslanci mohou s těmito informacemi seznámit v rámci uzavřeného jednání.

Zdechovský (KDU-ČSL): Juncker potvrdil právo europoslanců na závěry OLAFu v kauze Čapí hnízdo
Foto: red
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský

„Předseda komise Juncker jednoznačně potvrdil to, co jsem říkal od začátku. Kontrolní výbor Evropského parlamentu má oficiální právo se seznámit se závěry vyšetřování OLAF v kauze Čapí hnizdo a určitě to není nic nestandardního,“ říká český europoslanec a vice-koordináor Kontrolního výboru Tomáš Zdechovský, který v minulosti řešil několik jiných sporných dotačních projektů a závěry vyšetřování úřadů mu byly vždy poskytnuty.

Europoslanci z Kontrolního výboru se tak budou kauzou Čapí hnízdo zabývat na svém únorovém zasedání. Spojí to s projednáním dalších kauz například z Maďarska, Rumunska nebo Řecka, kam členové tento týden i vyjeli na kontrolní mise.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Co myslíte tím zvláštním statusem pro Ukrajinu?

A myslíte, že vzhledem k prokazatelné korupci na Ukrajině je správné ji nějakým způsobem začleňovat do EU? Upřímně já nevěřím tomu, že pokud by byla v EU, že by to vytvořilo nějakou oponu pro Rusko. Proč by taky mělo? Myslíte, že kdyby třeba Ukrajina byla už teď v EU, že by ji snad Rusko nenapadlo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ludková (ODS): Černochová čelí na sociálních sítích kritice neprávem

14:15 Ludková (ODS): Černochová čelí na sociálních sítích kritice neprávem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kritice bývalé ministryně obrany Jany Černochové o…