Zdechovský (KDU-ČSL): Ministerstvo si vymýšlí důvody, proč nepodporovat české výrobce

21.05.2020 5:36 | Zprávy
autor: PV

Bezprostředně po vyhlášení nouzového stavu byl vládou umožněn prodej zboží v galanterních maloobchodech, které suplovaly nefunkční infrastrukturu. Od té doby sice ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vypsalo výzvy pro podporu domácí výroby ochranných zdravotních pomůcek, konkrétní žádosti firem jsou ale odmítány s výmluvami na neexistující nařízení EU.

Zdechovský (KDU-ČSL): Ministerstvo si vymýšlí důvody, proč nepodporovat české výrobce
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

„Náměstek ministra Havlíčka, pan Piecha, mi nejprve do telefonu tvrdil, že výrobu našich pruženek pro roušky nelze z programu COVID podpořit, protože je to jen komponenta, a to zakázala EU. Při písemném dotazu na konkrétní nařízení přišla ale jen neurčitá odpověď, že je to kvůli nějakému dočasnému rámci a můžu si to zkusit najít na stránkách antimonopolního úřadu,“ vysvětluje Lukáš Matela, majitel malé textilní firmy na Krnovsku, který se zajímá o finanční podporu na novou linku vyrábějící speciální pruženky, díky nimž mohou roušky a respirátory držet za ušima. Argumentu nevěřil a obrátil se proto na europoslance Tomáše Zdechovského.

„Pan Zdechovský mi pomohl ověřit, že je to nesmysl a EU právě maximálně rozvolnila pravidla, aby si státy mohly výzvy vytvořit samy dle svých potřeb a firmy spolu mohly spolupracovat. Pan Piecha pak i v jedné reportáži zcela otočil a přiznal, že si tohle opatření vláda ještě před Komisí extra musela prosadit,“ kroutí nevěřícně hlavou Matela.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…