Zickler (ŘN): Držím nám palce. Snad jednou v novodobé historii zůstaneme sami sebou...

23.09.2015 21:16

Když tak slyším o prohře kolem uprchlických kvót, kterou jsme dnes utrpěli jako Česká republika v rámci Evropské unie, netěší mě to. Něco pozitivního však přece jen i v těchto souvislostech připomenout musím.

Zickler (ŘN): Držím nám palce. Snad jednou v novodobé historii zůstaneme sami sebou...
Foto: Archiv Josefa Zicklera
Popisek: Josef Zickler, předseda politického hnutí Řád národa

Ano, když tak slyším o prohře kolem uprchlických kvót, kterou jsme dnes utrpěli jako Česká republika v rámci Evropské unie, netěší mě to. Přesto musím zdůraznit fakt, kterého si všímalo v posledních týdnech i více lidí, kteří mně psali emaily či soukromé zprávy.

Cením si spolu s nimi toho, že Česká republika a vláda, včetně policie, si – ač se to nelíbí v EU i některým Čechům samotným – zachovala dosud přece jen v rámci možností svoji tvář. Trvala na aspoň jakémsi dodržování zákonů, které vyžadovala vždy v minulosti od každého, kdo se na našem území pohyboval. A zachovávala si i neměnný postoj k povinným kvótám počtu uprchlíků.

Dnes bohužel musela podlehnout tlaku a přehlasování dalších zemí. Nakonec, jak už víme, ministři vnitra EU v úterý hlasovali pro návrh rozdělit postupně 120 000 migrantů mezi všechny země EU a to „velkou většinou“, jak podle agenturních zpráv oznámilo lucemburské vedení EU. Proti sice dál byli zástupci České republiky, Slovenska, Rumunska a Maďarska, zatímco Polsko obrátilo a Finsko se zdrželo.Visegrádská čtyřka se tak bohužel, změnila na Visegrádskou skupinu tří, a to nestačilo, aby mohly být kvóty odmítnuty.

Mám přání.

Chci být v příštích dnech hrdý na vládu této země. Přeju si tedy, aby tato vláda setrvala na svém postoji a přidala i ostrahu našich hranic.

Myslím si, že by i většina obyvatelstva vyjímečně bez reptání snesla i ty nějaké nedostatky a potíže, které nás v tomto případě ze strany naší milované EU asi postihnou.

Věřte tomu, že v konečném historickém posouzení na tom budeme lépe než ty, které bude nakonec zachraňovat před uprchlíky Amerika (jak v úterý prorokovala ta "paní z Německa"). TAK VÁM I NÁM DRŽÍM PALCE. Snad jednou v novodobé historii zůstaneme sami sebou. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

14:50 Prezident Zeman: Dostali jste se na sedm procent především proto, že ve vašem čele nestála osobnost

Projev prezidenta republiky při 40. sjezdu ČSSD.