A teď bude veselo. Schwarzenberg, Doubrava, Laudát, Skála, Gazdík, Ovčáček a další nám napsali o agentech Ruska a jejich potírání

06.06.2016 12:08 | Zprávy
autor: Radim Panenka

ANKETA Polská tajná služba nedávno zatkla šéfa strany Zmiana (Změna) Mateusze Piskorského. Jeho subjekt je označován za proruský a dle podezření ho platily ruské tajné služby. ParlamentníListy.cz se zeptaly českých politiků, zda podle nich i u nás existují média, politici a další organizace ve službách Ruska.

A teď bude veselo. Schwarzenberg, Doubrava, Laudát, Skála, Gazdík, Ovčáček a další nám napsali o agentech Ruska a jejich potírání
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Dvouhlavá orlice, znak Ruska

V reakci na nedávnou policejní akci v Polsku, kde byl zadržen zpravodajskou službou předseda strany Změna, která vystupuje proti NATO a dle mnohých je proruská, se redakce ParlamentníchListů.cz dotazovala našich politiků na otázky, které z dění v sousední zemi mohou vyvstávat.

V souvislosti s tím se totiž objevila řada spekulací. Do jaké míry např. i v České republice existuje síť placených politiků, médií a jiných organizací ve službách Ruska? Lze na druhou stranu někoho, jehož názory nejsou v linii EU a NATO automaticky považovat za ruského agenta? Do jaké míry je možné nesouhlas s politikou USA, EU a NATO považovat za zradu národních zájmů ČR?

„V zásadě na to může být jakýkoli názor, proti tomu nelze nic namítat. To, že je někdo zastánce, nebo odpůrce spojenectví s Tramtárií, to je na každém. Na druhé straně je známo, že je tu jako i v jiných zemích Evropy trochu více lidí, kteří přímo pracují ve službách Ruské federace a očividně za to dostávají jisté finanční zvýhodnění,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz čestný předseda TOP 09, poslanec a šéf sněmovního zahraničního výboru Karel Schwarzenberg.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Šedá ekonomika

Jak jste s šedou ekonomikou bojovali vy nebo to nepovažujete za něco, co je třeba řešit? A k tomu komplikování života podnikatelů, nemyslíte, že hlavně pro ty menší podnikatele byla dost rána pod pás, když jste jim zrovna Vy zvýšili odvody, a to dost drasticky? Podpoříte teď ANO, které je chce sníži...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nedal se koupit.“ Zlo na Nohavicu spustilo reakci

16:44 „Nedal se koupit.“ Zlo na Nohavicu spustilo reakci

Liberální a progesivističtí komentátoři, kteří se pustili kvůli textu nové písně do legendy českého …