Babiš získal do voleb známou novinářku. Ta hrozí velkými kauzami

28. 8. 2013 12:14

VÍME PRVNÍ Podnikatel Andrej Babiš pokračuje v získávání osobností, které by kandidovaly za jeho hnutí ANO 2011 v předčasných volbách do sněmovny. Po herci Martinu Stropnickém nebo bývalém komentátorovi MF Dnes Martinu Komárkovi, bude za Babiše zřejmě kandidovat i investigativní novinářka Jana Lorencová.

Babiš získal do voleb známou novinářku. Ta hrozí velkými kauzami
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Ta by měla právě dnes v Praze na jednání s vedením hnutí oficiálně potvrdit svoji účast ve volbách za ANO 2011 jako nezávislá kandidátka v Moravskoslezském kraji. Zda bude lídryní zdejší kandidátky zatím není jasné.

Lorencová: Chci, aby mě bylo znovu slyšet

Jak řekla ParlamentnímListům.cz, za její motivací pro vstup do politiky, je mimo jiné snaha dotáhnout do konce kauzy, na které coby novinářka dlouhodobě upozorňovala, aniž by došlo k jejich nápravě. „Chci, aby mě bylo znovu slyšet a aby moje čtyřiadvacetiletá novinářská práce nebyla k ničemu,“ uvedla pro ParlamentníListy.cz.

Lorencová ještě nedávno koketovala s myšlenkou, že by kandidovala v Moravskoslezkém kraji za Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Z toho ale nakonec sešlo. Babiš Lorencovou podporoval už v loňských senátních volbách, v nichž neúspěšně kandidovala jako nezávislá za Stranu práce v obvodu č. 74 - Karviná.

Jana Lorencová působila v několika tištěných médiích a poté v pořadech České televize - Nadoraz, Fakta, Klekánice, Za zdí. Odkryla a dodnes sleduje kauzy lehkých topných olejů, pašování lihu a družstevních záložen. Získala řadu novinářských ocenění, například cenu Ferdinanda Peroutky, Křepelky a Trilobita. V současné době pracuje na sérii knih, které mají připomenout různé kauzy typu Československá námořní plavba, Diag Human, Radovan Krejčíř apod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kup
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nikdo na planetě to neví. Nikdo. Nikdo!“ Babiš se rozpálil při interpelacích

15:40 „Nikdo na planetě to neví. Nikdo. Nikdo!“ Babiš se rozpálil při interpelacích

Poslanci ve Sněmovně dnes v rámci odpoledních ústních interpelací „grilují“ předsedu vlády Andreje B…