Babišův Komárek se směje ODS a takto do ní šťourá

27.05.2014 12:27 | Zprávy

Poslanci hnutí ANO Martin Komárek a Jiří Zlatuška nesouhlasí s vyjádřením Bohuslava Sobotky, že jeho stranu porazila nízká volební účast. První jmenovaný řadí dokonce ČSSD spolu s ODS mezi slabé strany, nad nimiž mělo hnutí ANO zvítězit výrazněji. Oba dva pak shodně tvrdí, že neslyšeli nic o tom, že by se uvažovalo o výměně Jaroslavy Jermanové ve funkci místopředsedkyně sněmovny.

Babišův Komárek se směje ODS a takto do ní šťourá
Foto: hns
Popisek: Eurovolby, ilustrační koláž

Volby do Evropského parlamentu sice skončily vítězstvím hnutí ANO, ale jeho předseda Andrej Babiš nešetřil kritikou. Kampaň byla podle něj špatná, hnutí ji prý odsabotovalo, členové i funkcionáři myslí na komunální volby, po nichž už se vidí jako starostové, zatímco eurovolby jako by se některých z nich ani netýkaly. Nadšení z oznámených výsledků hnutí ANO netryskalo ani z poslance Martina Komárka, jenž v první povolební reakci uvedl, že hubená výhra nad slabými soupeři není důvod k velké radosti.

Tu rozhodně nemohla mít nejsilnější parlamentní strana ČSSD, která obsadila ve volbách do Evropského parlamentu až třetí místo. Předseda Bohuslav Sobotka to okomentoval tak, že sociální demokracii neporazily ani tak ANO nebo TOP 09, ale nízká volební účast. „Každý předseda, který volby prohraje, se vymlouvá. Volby jsou platné a dopadly, jak dopadly. Ale myslím, že ČSSD nedosáhla špatného výsledku, prohrála jen těsně,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz poslanec hnutí ANO Martin Komárek.

Hnutí ANO porazilo slabé soupeře málo

Ani další poslanec ANO nemá vyjádření premiéra za nic jiného než výmluvu. „Já si naopak myslím, že nízká volební účast rozhodla o tom, že hnutí ANO vyhrálo tak malým rozdílem. Kdyby byla vyšší, jistě jsme vyhráli větším rozdílem. Ale to je legrační na těch soudech, co by bylo kdyby, kdy si k tomu každý přimyslí něco jiného. Takový pocit udělá každému dobře. Volební účast byla malá, můžeme to zčásti přičítat tomu, že voliči mají pocit, že se nám v Evropské unii žije tak dobře, že se nemusíme ani hnout k hlasovacím urnám. Těch zdůvodnění si každý může vymyslet, kolik chce,“ říká pro ParlamentníListy.cz profesor Jiří Zlatuška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Pozitivní diskriminace

Na jednu stranu odsuzujete pozitivní diskriminaci, na druhou stranu vám nevadí, že se jí vaše vláda dopouští? Proč třeba neustále zvýhodňujete Ukrajince? Já to chápal zpočátku, ale po třech letech? A druhá věc, proč už se dnes nemůžou problémy nazývat skutečnými jmény, proč se kolem některých našlap...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím

12:49 Maláčová: Českem se šíří strach a nejistota. Víme, co s tím

Sociální demokraté představili svůj podrobný volební program, který by rádi po podzimních volbách do…