Část radních ČT a ČRo asi bude volit Senát. Opozice po 10 hodinách prohrála boj

01.11.2022 22:17 | On-line
autor: čtk

Část členů rad České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) možná bude volit Senát, a to třetinu. Zpřísní se také vymezení organizací, které mohou předkládat návrhy kandidátů. Změny přinese vládní novela, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna navzdory odporu opozičních hnutí ANO a SPD.

Část radních ČT a ČRo asi bude volit Senát. Opozice po 10 hodinách prohrála boj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka České televize

Debata trvala zhruba 10,5 hodiny, ačkoli vládní tábor prosadil omezení řečnické doby. Opozice neprosadila zamítnutí předlohy už v prvním čtení ani její vrácení kabinetu k dopracování. Nyní ji posoudí volební výbor, který má na starosti média.

Opoziční poslanci vinili vládní tábor ze snahy politicky ovládnout obě veřejnoprávní média. Koaliční politici naopak tvrdili, že změny ve výběru radních ČT a ČRo jsou nutné k posílení nezávislosti a stability těchto médií.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dětská psychika není na tvrdou kritiku připravená

Souhlasím s vámi, ale co tedy navrhujete? Zakazovat dětem používat internet není podle mě správná cesta a co vím, tak ani vy si to nemyslíte. Tak co tedy navrhujete? Děkuji předem za odpověď. Maléřová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Napravuji, co pokazil Fiala.“ Okamura v Bělehradě o Kosovu i Ukrajině

10:30 „Napravuji, co pokazil Fiala.“ Okamura v Bělehradě o Kosovu i Ukrajině

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura řekl při své návštěvě Bělehradu, že kdyby bylo na něm, Ko…