Jaká je v současné době situace v Žitomiru a okolí? Co se tam děje?
Všichni obyvatelé bedlivě sledují to, co se děje na Krymu a muži silně projevují patriotismus a zapisují se do Národní gardy. Její příslušníci se většinou vydali chránit hranice Ukrajiny a kvůli tomu u nás obrovsky roste kriminalita. Policie i Národní garda jsou u hranic a tady nikdo nehlídá dodržování zákonů. Žitomirští lidé se ale bojí i něčeho jiného. Náš kraj má hranici s Běloruskem a Putin má podepsanou smlouvu, že běloruský vojenský prostor je tak volně přístupný pro ruskou armádu. Naši lidé jezdí na vesnice za rodiči a najednou zjistili, že je tam v lesích plno ruských vojáků.
Národní garda není ani pořádně vycvičená, lidé si vybavení kupují za své peníze. Máme velký strach o své muže a syny, že budou lehce zastřeleni, protože nemají dostatečnou výzbroj a výcvik na rozdíl od Putinovy armády.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Radim Panenka