Chovanec v ČT popsal plány na "zabití" Sobotky a detaily ke schůzce v Lánech

03.11.2013 13:05 | Zprávy

Místopředseda ČSSD je ochoten udělat vše pro to, aby zachránil renomé sociální demokracie. Tato strana bude schopna prosadit fungující stát, jak slibovala, ale napřed musí vyřešit vnitrostranickou situaci. Ta se prý na schůzce v Lánech neřešila, ale vyvolala negativní reakce. Michal Hašek prý chtěl demonstrovat existenci svého týmu. Chovanec také tvrdě zkritizoval Rusnokovu vládu. Bylo chybou, že jsme ji podpořili, říká. Ve straně prý také necítil chuť po vítězství.

Chovanec v ČT popsal plány na "zabití" Sobotky a detaily ke schůzce v Lánech
Foto: Archiv
Popisek: Milan Chovanec (ČSSD)

Hejtman Plzeňského kraje a místopředseda ČSSD Milan Chovanec usedl do křesla hosta nedělních Otázek Václava Moravce České televize. Proč se rozhodl nakonec promluvit a potvrdit konání schůzky několika členů sociální demokracie s prezidentem Milošem Zemanem? A co na této schůzce zaznělo?

V úvodu pořadu Chovanec zopakoval, že byl na toto setkání pozván několik dnů předem a kolegy už prý dopředu upozorňoval, že její konání může vyvolat řadu rozporů. „Což se přesně stalo,“ uvedl Chovanec. "Když jsem dojel do Lán, tak jsem nabyl dojmu, že tato schůzka nebyla svolána panem prezidentem, protože prezident prohlásil: Vy jste tu schůzku iniciovali, tak si pojďme povídat.“ V tu chvíli bylo Chovancovi jasné, že nebyl pozván prezidentem, ale stále trvá na tom, že se neřešilo nic, co by vybočovalo z nějakého standardu. „Odmítám, že bych byl pučista,“ zdůraznil hejtman. Byl to však on sám, kdo požádal o utajení této schůzky. Nebyl to tedy prezident Zeman. Její utajení žádal, protože se konala v nevhodném termínu.

Nejsem sobotkovec, ani haškovec

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nesledujte ČT.“ Babiš vyzval národ. Do kamer pak potupil Václava Moravce

16:05 „Nesledujte ČT.“ Babiš vyzval národ. Do kamer pak potupil Václava Moravce

Poslanci svádějí ve čtvrtek bitvu o koncesionářské poplatky. Konkrétně o jejich navýšení. Šéf hnutí …