Dlouholetý ódéesák Vidím končí v politice. Důvody nekomentoval

11. 9. 2013 23:07

Dlouholetý poslanec ODS Jan Vidím se rozhodl odstoupit z kandidátky ODS a skončit v politice. Píše to server iHNed.cz. Vidím byl navržen na 13. místo kandidátní listiny pro Středočeský kraj.

Dlouholetý ódéesák Vidím končí v politice. Důvody nekomentoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Vidím
reklama

"Už jsem v politice dostatečně dlouho na to, abych si to užil, a teď přišel čas na to, změnit profesi," cituje server Vidíma. Své rozhodnutí nechtěl více komentovat. Popřel, že by přešel k hnutí Hlavu vzhůru!, za kterým stojí bývalá europoslankyně Jana Bobošíková a do kterého odešlo několik členů ODS.

ODS už zahájila kampaň

ODS ve středu na střeše své pražské centrály zahájila předvolební kampaň. Chce v ní dát najevo, že je „konzervativní“ stranou, která nemění principy a ideje, ale umí změnit styl komunikace. Donedávna vládní strana si je podle svého úřadujícího předsedy Martina Kuby vědoma chyb i pozitiv posledních let a do kampaně jde s pokorou i sebevědomím.

"To sebevědomí opírám o to, že občanští demokraté jsou jedinou autentickou pravicovou stranou, která na české politické scéně působí už 22 let," uvedl Kuba. Podle něho bude ODS nadále hájit právo jednotlivce a občanské svobody, prosazovat ochranu soukromého vlastnictví a právní stát, ale také sociální politiku. Politika posledních let však svědčí o opaku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Černoch víc než běloch“. Slavia a Parlament: Cizina se bude divit

20:01 „Černoch víc než běloch“. Slavia a Parlament: Cizina se bude divit

ANKETA Mezi českými politiky napříč celým spektrem UEFA se svým rozhodnutím o trestu pro slávistu On…