Drsně a natvrdo: Odmítnout kvóty a uprchlíky nepřijímat, řekl nám Andrej Babiš

16.11.2015 10:00

Polsko dalo v sobotu ústy svého ministra pro evropské záležitosti Konrada Szymańského najevo, že po pařížských útocích nevidí politickou možnost, jak splnit rozhodnutí Evropské unie o rozdělení uprchlíků podle kvót. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker řekl, že by země EU neměly v reakci na útoky v Paříži odmítat uprchlíky a dle něj se nemá měnit přístup EU k migrační krizi. Podle Andreje Babiš máme následovat příkladu Polska.

Drsně a natvrdo: Odmítnout kvóty a uprchlíky nepřijímat, řekl nám Andrej Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

„Polsko si musí zachovat úplnou kontrolu nad svými hranicemi, nad azylovou a migrační politikou,“ napsal ministr Szymańsky na serveru Polityce.pl. „Chtěl bych vyzvat ty v Evropě, kdo se snaží měnit přijatou migrační agendu, aby ji brali vážně a nepodléhali zjednodušeným reakcím, které se mi nelíbí,“ řekl Juncker.

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o tom myslí a zda by se Česká republika měla zachovat dle příkladu Polska, nebo se řídit tím, co řekl předseda Evropské komise Juncker. Andrej Babiš se vyjádřil jasně.

„Měli bychom následovat Polsko. Juncker v řešení migrační krize totálně selhal, jeho nápad s kvótami je nesmysl,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Vyjádření dalších politiků připravujeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Císařovna Markéta Pekarová Adamová: 243 800 měsíčně, auto s šoférem. K tomu naturální plnění, o kterém jste neslyšeli. Až doteď

4:47 Císařovna Markéta Pekarová Adamová: 243 800 měsíčně, auto s šoférem. K tomu naturální plnění, o kterém jste neslyšeli. Až doteď

Markéta Pekarová Adamová, bývalá obchodní zástupkyně T-Mobilu, řídí od roku 2019 TOP 09. Kromě toho …