Foldynova platforma v Sobotkově ČSSD startuje. A hned půjde demonstrovat do ulic

12.04.2015 18:30 | Zprávy

Jaroslav Foldyna, známý rázný poslanec ČSSD, se rozhodl s dalšími členy založit v rámci ČSSD frakci nazvanou „Doleva“. V jejím rámci chce být levicovější alternativou vůči Sobotkovu vedení, a probouzet aktivitu řadových členů strany.

Foldynova platforma v Sobotkově ČSSD startuje. A hned půjde demonstrovat do ulic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna

Jaroslav Foldyna již v březnu, po stranickém sjezdu, na kterém bylo zvoleno vedení takřka kompletně podle představ premiéra Sobotky, avizoval svůj zájem vytvořit v rámci strany vnitřní platformu, která by prosazovala myšlenky „autentické sociální demokracie“ a představovala alternativní pohledy levicového křídla strany.

Platformu tehdy s nadsázkou nazval podle řecké vládní strany „Vnitřní SYRIZA“ a deklaroval zájem spolupracovat i s levicovými subjekty mimo ČSSD, například s odbory, nebo s frakcí Idealisté, působící v rámci ČSSD.

„Ten název SYRIZA měl trochu vyprovokovat sociální demokraty a probudit v nich zájem. A skutečně se to podařilo- ozývaly se mi desítky členů se zájmem se podílet na činnosti nějaké levicovější platformy v ČSSD,“ prozradil Foldyna pro ParlamentníListy.cz.

Nemluvíme za elity, ale za vás

V tomto týdnu se tak objevil manifest nové frakce, který její ideály prezentuje konkrétněji, včetně personálního obsazení frakce. Za tu by měli vystupovat čtyři „mluvčí“. Kromě samotného Foldyny, vystupujícího za současné aktivní politiky ČSSD, to bude bývalý ministr zahraničí Jan Kavan coby mluvčí seniorské frakce a Lukáš Ulrych, zastupující „mladé“ sociální demokraty. Čtvrtá mluvčí, která teprve bude zvolena, by měla zastupovat ženy působící v ČSSD. Skupina představila své logo, představující "drsnější" variantu tradiční sociálnědemokratické oranžové růže, spustila facebookový profil a chystá se rozjet další aktivity. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jubilant Václav Klaus: „Dnes je jedním z mála, kdo se nebojí”

4:34 Jubilant Václav Klaus: „Dnes je jedním z mála, kdo se nebojí”

Václav Klaus slaví 85. narozeniny. ParlamentníListy.cz se u příležitosti významného jubilea bývalého…