Hamáček svolal první schůzi Sněmovny, začne 20. listopadu

08.11.2017 19:25

Bývalý předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček z ČSSD už svolal ustavující schůzi nové dolní komory. Začne podle očekávání dvacátého listopadu. Poslanci se sejdou ve třináct hodin, uvádí pozvánka na sněmovním webu.

Hamáček svolal první schůzi Sněmovny, začne 20. listopadu
Foto: Archiv JH
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD), předseda Poslanecké sněmovny

Na stejný den svolal prezident Miloš Zeman už dřív zasedání Sněmovny, které je stálé. Označuje celkovou činnost dolní komory mezi volbami, v jejímž rámci se konají jednotlivé schůze, informovala ČTK.

Prezident využil pro stanovení termínu zasedání maximální možnou třicetidenní lhůtu od voleb. Kdyby zasedání nesvolal, dolní komora by se třicátý den po volbách sešla sama. Jiný den pro zahájení ustavující schůze než dvacátý listopad proto nebyl možný.

Ustavující schůze potrvá nejméně dva dny. V pondělí poslanci složí slib, vyslechnou informaci o vzniku volební komise a zřídí mandátový a imunitní výbor.

Následně bude vyhlášena lhůta pro podávání nominací mimo jiné do funkcí předsedy a místopředsedů Sněmovny. První schůze pak bude přerušena. Bude pokračovat patrně ve středu.

Teprvé druhý den schůze se uskuteční volba členů vedení dolní komory a zřídí se další výbory. Program ustavující schůze určuje zákon.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček vyslechl projev Zemana a pro PL řekl: Nebyl bych tak kategorický. I z opozice se dají získat politické body

12:41 Hamáček vyslechl projev Zemana a pro PL řekl: Nebyl bych tak kategorický. I z opozice se dají získat politické body

„Já budu podporovat sociální demokracii, aby se neizolovala a vstoupili jsme do jednání o vládě. Bud…