Ivana Řápková nebude na severočeské kandidátce ODS

02.09.2013 17:30

Bývalá chomutovská primátorka a poslankyně Ivana Řápková nebude v předčasných volbách kandidovat do sněmovních voleb za ODS v Ústeckém kraji. Oznámila to dnes ČTK. Své rozhodnutí zdůvodnila tím, že necítí soudržnost uvnitř regionálního sdružení strany. Podle předsedy regionálního sdružení Petra Fialy necítí Řápková dostatečnou podporu místních sdružení, která často navrhují vlastní kandidáty.

Ivana Řápková nebude na severočeské kandidátce ODS
Foto: Archiv
Popisek: Ivana Řápková

"Chtěla jsem v práci poslankyně pokračovat, ale v tuto chvíli necítím soudržnost uvnitř regionálního sdružení ODS a tato skutečnost mě vedla k mému rozhodnutí nekandidovat," uvedla v písemném prohlášení.

Bližší podrobnosti zatím odmítla sdělit s ohledem na to, že teprve dnes večer zasedá regionální rada ODS, kde se má rozhodovat o podobě severočeské kandidátní listiny. "Zatím jsem neuvažovala o tom, že bych kandidovala za jiné regionální sdružení ODS," dodala.

Předseda regionálního sdružení ODS Fiala k tomu řekl, že rozhodnutí Řápkové bere na vědomí. "Můj osobní dojem z toho je, že kolegyně Řápková chtěla cítit větší než jen třeba mírně nadpoloviční podporu," sdělil. Podle něho některá oblastní sdružení Řápkovou navrhovala do čela severočeské kandidátky ODS. "Z některých jsem slyšel signály podpory, jinde zase měli své kandidáty. Na začátku ale není nic stoprocentní, vždy je více kandidátů, málokdy je shoda na jednom," doplnil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ach, pane profesore, to bude tuze bolet… Tomáš Halík řekl, že bychom měli přijímat uprchlíky a že naše země není naše, a toto mu vzkázali Keller, kníže či Zahradil

17:44 Ach, pane profesore, to bude tuze bolet… Tomáš Halík řekl, že bychom měli přijímat uprchlíky a že naše země není naše, a toto mu vzkázali Keller, kníže či Zahradil

ANKETA Tomáš Halík v Deníku Referendum napsal, že odmítnutí ujmout se i sebemenšího množství uprchlí…