Je fér, když stejnou silou zasáhne proti útočníkovi důchodce a když zasáhne trénovaný policista? „Nesouhlasím, že policista profesionál nemá právo zasáhnout,“ odmítl ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, že by mezi lidmi měl být v tomto ohledu rozdíl. „Všichni v této republice mají právo bránit se,“ dodal v pořadu Máte slovo.
Diskuze se pak stočila k nedávnému mačetovému útoku v Novém Boru a tanvaldskému případu. Do pořadu zavítal Pavel Danys z Česko-romského občanského sdružení, který chtěl naznačit, že média manipulují například se zmíněným mačetovým útokem, z útočníků dělají „absolutní zlo“ a je tím zkreslován i pohled na téma nutné obrany před nimi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan