Ještě jednou pro méně bystré: Z ODS nevystupuji, ujišťuje Pavel Bém

27.08.2013 20:12

Poslanec Pavel Bém vydal tiskové prohlášení, kde upřesňuje svá slova, která prý byla během dne dezinterpretována. Nehodlá odejít z ODS, ale snaží se podporovat Václava Klause, v němž vidí možnost záchrany české pravice.

Ještě jednou pro méně bystré: Z ODS nevystupuji, ujišťuje Pavel Bém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-primátor Pavel Bém
reklama

„Vzhledem k interpretačnímu kouzlení některých médií bych ještě jednou a naposledy rád vysvětlil svůj postoj k současné politické situaci v zemi, tentokrát v jedné větě, aby i ti méně bystřejší novináři pochopili, jaký je,“ píše ve svém prohlášení Pavel Bém.

Celé tiskové prohlášení Pavla Béma ZDE.

„Nemám v úmyslu vystupovat z ODS, můj komentář nic takového nepředjímal. Nelavíruji mezi ODS a jiným politickým subjektem, nicméně jedinou cestu pro záchranu SKUTEČNÉ české pravice (kde TOP 09 nemá místo) spatřuji v její integraci - a tomuto integračnímu procesu může velmi pomoct Václav Klaus, v jehož snaze ho všemi dostupnými prostředky podporuji, protože si jeho názorů a schopností vážím a vím, že mu, stejně jako mně, na budoucnosti této země záleží,“ vysvětluje bývalý pražský primátor.

Ten během dne způsobil menší pozdvižení, když se v prohlášení zaslaném ParlamentnímListům.cz přidal na stranu exprezidenta Václava Klause jako člověka, který může zachránit českou pravici.

„Václav Klaus nevstupuje na politické kolbiště v tuto chvíli, protože chce, ale protože ´musí´. Musí, pokud chce podstoupit pokus o ´resuscitaci´ umírajícího organismu. A tím dnes není určitě ODS. Ta už je ´mrtvá´ dávno. Zemřela v okamžiku, kdy ztratila zájem o budoucnost zaměřením se pouze na pokrytecký populismus mediální současnosti a na boj o ´koryta či korýtka´,“ napsal původně Bém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to vážné, hodně vážné! Kalousek pohrozil ozbrojeným odporem proti vládě. Teď se přidal Schwarzenberg. A tím to nekončí

16:35 Je to vážné, hodně vážné! Kalousek pohrozil ozbrojeným odporem proti vládě. Teď se přidal Schwarzenberg. A tím to nekončí

ANKETA Dát moc parlamentu do rukou premiérovi v případě krize? Vládě to ve fázi zpracování diskutova…