John je politický trosečník. Promarnil potenciál a je směšný

16.04.2012 20:32 | Zprávy

Současný šéf Věcí veřejných Radek John byl svého času jedním z nejpopulárnějších politiků. Po řadě faux pas a skandálů v jeho straně je ale stále pravděpodobnější variantou, že ve své pozici skončí. Podle politologa Jiřího Peheho je ale nepodstatné, v jakých politických funkcích John je či není. Jde prý o ztroskotance, který už nemá, jak se z pomyslného popela zdvihnout.

John je politický trosečník. Promarnil potenciál a je směšný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John na zasedání VV

Šéf Věcí veřejných Radek John sice v čele strany stojí už téměř tři roky, obecně je však pokládán za jejího spíše jen formálního než skutečného lídra. V souvislosti s aktuálními kauzami kolem partaje a také radikálně upadajícími preferencemi se ale hovoří i o tom, že by i v této funkci měl skončit.

John to "doklepe". Co dál?

Po jeho rychlé cestě na politický vrchol (kromě šéfa VV a poslance byl také ministrem vnitra a místopředsedou vlády) by ale jeho "odstranění" z pozice lídra strany mohlo zapříčinit jeho politickou smrt.

"Doklepal" by svůj ještě dva roky trvající poslanecký mandát a z politiky se stáhl, nebo by v případě svého odchodu z čela Věcí veřejných mohl mít jiné politické ambice? Třeba ty hejtmanské, o kterých hovoří někdejší šéf resortu dopravy, Vít Bárta?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jana Šulcová

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dohoda mezi STAČILO! a Sociální demokracií? „Jednat můžeme, ale je to na nich“

13:47 Dohoda mezi STAČILO! a Sociální demokracií? „Jednat můžeme, ale je to na nich“

Dojde nakonec ke sjednocení levice před volbami? Jak už ParlamentníListy.cz informovaly na základě d…