Klasnová stojí za Babákem. S Židem nepřestřelil a vše podle ní vysvětlil

15. 7. 2013 15:51

Sama předsedkyně Věcí veřejných (VV) Kateřina Klasnová ale věřejnost ujišťuje, že pokud budou poslanci či straníci chtít, budou se jeho výrokem VV zabývat. Michal Babák se sice podle ní nevyjádřil vhodně, svůj výrok ale podle ní dostatečně vysvělil. Babák v nedělních Otázkách Václava Moravce uvedl, že "žádný Žid nemůže být pro státní kasu horší než Kalousek".

Klasnová stojí za Babákem. S Židem nepřestřelil a vše podle ní vysvětlil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Babák

Babák v neděli v České televizi mluvil o postoji strany ke splacení dluhu nového ministra financí Jana Fischera, na druhou stranu se netajil antipatiemi k jeho předchůdci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09)."Nehledejte v tom žádné rasistické narážky, ale žádný Žid nemůže být pro státní kasu horší než pan Kalousek," řekl. "Nemám z jeho výroku pocit, že by byl míněn rasisticky, a to mám sama také židovské předky a studovala jsem judaistiku. Snad to bylo jen nešťastné z hlediska toho, že se dalo čekat, že se budou jeho slova ex post rasisticky interpretovat, a s tím by měl politik počítat," komentovala Babákovo vyjádření Klasnová.

Babák už v nedělním prohlášení napsal, že na výroku trvá a nevidí na něm nic rasistického. Slovo Žid podle něho není urážka, i on prý má židovské kořeny. "Zamyslet nad sebou by se měli spíš ti, kteří toto slovo automaticky za urážku považují. Já jsem pouze vyzvedl obecně známou vlastnost a totiž umění velmi dobře zacházet s penězi, která je Židům historicky vlastní, což koneckonců známe i z anekdot," uvedl poslanec.Zdůraznil, že výrok jednoznačně směřoval proti Kalouskovi a jeho vedení ministerstva.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ane, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeptali jsme se politiků na „Vondrovu základnu“ pro americké letectvo v Ostravě. Kníže byl okamžitě pro, podle jiných nepřipadá v úvahu

20:16 Zeptali jsme se politiků na „Vondrovu základnu“ pro americké letectvo v Ostravě. Kníže byl okamžitě pro, podle jiných nepřipadá v úvahu

ANKETA Nepřipadá v úvahu. Nikdy. Zbavili jsme se sovětských vojáků a další nechceme. Až se Američané…