Ve středu 5. února totiž Evropský parlament odhlasoval poměrem hlasů 341 pro, 263 proti a 26 se zdrželo, rezoluci k návrhu Evropské komise na klimaticko-energetické cíle do roku 2030. EU bude dle návrhu usilovat o radikální redukci emisí skleníkových plynů a nárůst energetické účinnosti a využívání obnovitelných zdrojů energie.
Firmy kvůli opatření EU krachují a občany postihuje chudoba
Evropská unie má doposud v platnosti klimaticko-energetický balíček vztahující se k roku 2020. Ten říká, že do roku 2020 se má zvýšit podíl obnovitelných zdrojů na 20 procent, emise CO2 se mají snížit také o 20 procent a energetická účinnost se má také zvýšit o 20 procent.
Europoslanec Fajmon upozorňuje, že realizace tohoto balíčku stojí obyvatele států EU již nyní ročně miliardy korun nebo eur navíc na jejich účtech za elektřinu a spousta firem v důsledku těchto vysokých cen krachuje nebo přesouvá svou výrobu mimo EU a spousta domácností se dostává pod hranici chudoby. Důležité je také to, že k těmto cílům se s výjimkou několika marginálních hráčů nikdo na světě nepřipojil a celkový globální objem emisí se nejen nesnižuje, ale naopak roste.
„I přesto, že současné závazky mají devastující dopad na evropské podniky i domácnosti a i přestože tato politika nepřináší žádný užitek ve vztahu k fenoménu takzvaných globálních změn klimatu, Evropská komise se rozhodla, že půjde příkladem celému světu i nadále, a to zcela bez ohledu na náklady této šílené politiky. Bez ohledu na to, že komisi i europarlamentu končí mandát, navrhla nové cíle až do roku 2030. Podotýkám, že po EU nikdo stanovení takových cílů nechce. Je to zcela svévolná politika EU postavená na tezi, že EU musí jít v záchraně planety ostatním příkladem,“ uvedl Fajmon.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík