Měl jsem nastoupit dřív, lituje Zaorálek

21.10.2017 20:31

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek má pocit, že měl do kampaně nastoupit dříve, než se ve skutečnosti stalo. Sociální demokraté podle něj budou muset vést s lidmi permanentní dialog, aby voliči viděli, co pro ně strana dělá. Poznamenal, že sociální demokracie potřebuje změnu, ta musí být ale dostatečně promyšlena a připravena. Přijít by proto měla až na mimořádném sjezdu, řekl novinářům v Lidovém domě po porážce ve sněmovních volbách.

Měl jsem nastoupit dřív, lituje Zaorálek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Zaorálek podotkl, že sociální demokracie musí s voliči vést permanentní dialog a vše, co strana dělá, musí být okamžitě vidět. "U té kampaně jsem měl pocit, že jsem do ní měl nastoupit daleko dřív," řekl. Příští volby podle něj začínají "dneska". "Je třeba být neustále ten, kdo dává lidem najevo, že dělá práci pro ně, že je v té politice kvůli nim, musí o tom přesvědčovat skoro každý den," poznamenal.

Někteří straníci volají po okamžité změně ve vedení strany. Podle Zaorálka sociální demokracie změnu potřebuje, musí být ale dostatečně promyšlena a připravena. Nastat by proto měla až na sjezdu. "Nedovedu si představit, že bychom teď tady práskli botami a zmizeli," řekl. Dodal, že je na vedení strany, aby odpovědnost nakonec vyvodilo před členy na sjezdu. "Myslím, že to je nejlepší způsob, jak zajistit to, aby nás porážka nerozbila, ale byla spíše důvodem a způsobem, jak se zamyslet. A aby byla něčím, co bude použito jako nástroj změny," doplnil.

Zda by sociální demokracie šla do vlády s hnutím ANO, pokud by v ní nebyli Andrej Babiš a místopředseda Jaroslav Faltýnek podezřelí z podvodu, nechtěl hodnotit. "Nejsme v situaci, abychom řídili jednání," řekl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pas, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hoďte na něj síť! Rychetský rozpoutal hněv politiků. Jde o slova o Češích, kvůli migraci

19:20 Hoďte na něj síť! Rychetský rozpoutal hněv politiků. Jde o slova o Češích, kvůli migraci

ANKETA Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský za své prohlášení o neochotě Čechů přijímat uprchlíky skl…