Mirek Topolánek vrací Babišovi úder za jeho hlasitý výstup ve sněmovně

19.02.2014 8:58

Bývalý premiér Mirek Topolánek pro ParlamentníListy.cz zareagoval na výroky vicepremiéra Andreje Babiše, který řekl, že během vlády právě Topolánka a Kalouska vzrostla korupce do největších rozměrů. „Kozel zahradníkem, pytlák hajným,“ konstatoval expremiér.

Mirek Topolánek vrací Babišovi úder za jeho hlasitý výstup ve sněmovně
Foto: Archiv Mirka Topolánka
Popisek: Expremiér Mirek Topolánek

Anketa

Jak uspěje Babiš v boji s daňovými úniky a rozkrádáním ve státní správě?

hlasovalo: 14222 lidí

Během vlády občanskodemokratického premiéra Mirka Topolánka s Miroslavem Kalouskem podle Andreje Babiše vzrostla korupce v Česku do největších rozměrů. Ministr financí a vicepremiér za ANO to řekl v úterý během jednání sněmovny před hlasováním o důvěře vládě.

„Pan poslanec Kalousek mě pobavil, protože on pro nás byl vždycky symbol korupce, on nás vypaloval. Největší synergie začaly s Topolánkem, tam nastaly obrovské synergie přes Kapsche, pandury, CASy, gripeny a tak dále,“ uvedl v úterý ve sněmovně ministr financí Babiš.

Hyperprůser v exportní bance

„Bylo by dobré, kdybychom si řekli, jak to s tou korupcí bylo. A to nemluvím o České exportní bance, což je hyperprůser, tam si Topolánek dodal svoje kámoše, takže dneska tam máme 16 miliard nedobytných úvěrů,“ pokračoval Andrej Babiš.

K dokonalosti byla prý korupce dovedena za vlády Mirka Topolánka s Miroslavem Kalouskem. „Byla tady justiční mafie, všichni si to pamatujeme,“ dodal vicepremiér Babiš.

„Uchránil jsem zemi před Babišovými nájezdy"

Podle Mirka Topolánka jde o typickou babišovskou schizofrenii. „Babiš politik hřímá z tribuny proti korupci, Babiš oligarcha je její permanentní součástí. Pokud se náhodou skutečně zvýšila korupce během tří let mé vlády, tak Babišův podíl je na tom značný,“ je přesvědčen někdejší premiér.

„Jeho agrese vůči mně je dána naopak faktem, že během mé služby jsem před ním a jeho nájezdy Českou republiku uchránil. Těm po mně se zjevně tolik nedaří. Kozel zahradníkem, pytlák hajným,“ doplnil Mirek Topolánek pro server ParlamentníListy.cz.

Vyjádření expremiéra Mirka Topolánka pro ParlamentníListy.cz v plném znění zde:

Typická babišovská schizofrenie. Babiš politik hřímá z tribuny proti korupci, Babiš oligarcha je její permanentní součástí. Pokud se náhodou skutečně zvýšila korupce během tří let mé vlády, tak Babišův podíl je na tom značný. Jeho agrese vůči mně je dána naopak faktem, že během mé služby jsem před ním a jeho nájezdy Českou republiku uchránil. Těm po mně se zjevně tolik nedaří. Kozel zahradníkem, pytlák hajným.

Mirek Topolánek

  • BPP
  • Kandidát na prezidenta v roce 2018
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

12:50 Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

Hnutí ANO nakonec umožnilo ve Sněmovně spustit debatu o odvolání ekonomky Hany Lipovské z Rady ČT. O…