Nečas na balíčku trvá. "Není to žádný kapric"

05.09.2012 19:58

Vláda neuspěla s návrhem daňového balíčku a podle premiéra Petra Nečase je nezbytné, aby byl navržen znovu a vláda s ním spojila svou důvěru, jak avizoval již dříve.

Nečas na balíčku trvá. "Není to žádný kapric"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas

„Není to žádný kapric, ale reálná obava,“ uvedl premiér ve středu večer k rozhodnutí vlády trvat na prosazení daňových změn.

Vláda má podle něj důvěru finančních institucí, a proto podle něj musí dělat důvěryhodnou rozpočtovou politiku. Ve čtvrtek v devět hodin se proto vláda sejde a ministr financí jí znovu předloží stejný návrh. Ten půjde následně do legislativního procesu, ovšem spojen s existencí vlády.   

„Budoucnost jednoznačně ukáže, zda jde o značku ODS a o základní demokratické procedury, jako je respekt k většinovému názoru strany,“ vzkázal stranickým rebelům, kteří nepřijetí svým hlasováním způsobili. Přijetí konsolidačního balíčku bude podle něj nejlepším vyvrácením těchto spekulací. 

Kvůli nim podle Nečase ODS při hlasování porušila koaliční dohodu. Je to však podle něj první případ, kdy ODS nebyla schopná dostát svým koaličním závazkům.

"I dobrému tenistovi se občas podaří neproměnit první podání," uzavřel optimisticky na tiskové konferenci premiér Petr Nečas.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A nevěsty budou bez závoje? Ve Sněmovně to vřelo, když Okamura vytáhl zákaz zahalování

18:38 A nevěsty budou bez závoje? Ve Sněmovně to vřelo, když Okamura vytáhl zákaz zahalování

Mezi poslanci se ve Sněmovně strhla hádka o návrh zákona o zákazu zahalování, který předložila SPD. …