Nečas známkuje jako idiot, opřel se do premiéra poslanec ze severu

01.09.2012 9:01

Jako idioti známkují občanští demokraté před volbami své sociálnědemokratické protivníky, myslí si poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna v reakci na vysvědčení, které Petr Nečas rozdal všem hejtmanům ČSSD.

Nečas známkuje jako idiot, opřel se do premiéra poslanec ze severu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas hovoří ke spolustraníkům

Vysvědčení pro oranžové hejtmany, které zástupci ODS tento týden zveřejnili a udělili v něm například jedničku za zadlužování a populismus nebo pětku za kvalitu silnic a proplácení poplatků ve zdravotnictví, nepovažují za vtipné ani někteří členové ODS, z jejíž kuloárů předvolební reklamní nápad vyvěrá. „Tento styl vedení předvolební kampaně zdá se mi být nějaký podivný,“ říká otevřeně pětadvacetiletý člen ODS Jakub Ozaňák z Mostu, místopředseda komise národnostních menšina mostecké městské rady, někdejší předseda Dětského parlamentu v Mostě a nyní kandidát do krajského zastupitelstva Ústeckého kraje. „Jsem sice z ODS, ale myslím si, že díky tomu, jaké má teď ODSka problémy, měla by vést kampaň s větší pokorou,“ říká pro ParlamentníListy.cz.

Mírný je v tomto případě vůči ČSSD i Leo Steiner, kritik jejích postupů zejména v dotační politice a iniciátor mnoha kroků, které vedou v prošetřování procesů na dotačním úřadu, který řídí Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad.

„Nikdo z nás není dokonalý. Problém zde je, že vedení kraje - včetně hejtmanky - nepřipouští žádné chyby, problémy neřeší, vyhrožují. Tím daný problém pouze prohlubují. O motivech tohoto jednání můžeme spekulovat - úmysl, neznalost, strach?“ vyjádřil se k sarkastickému známkování Leo Steiner.

Sedmička? Klasifikace či vinná metafora?

Známkující subjekt si dovolil standardní klasifikační stupnici dost přetáhnout. Pětka nestačila a tak ČSSD dostala z „předmětu“ Čerpání evropských fondů rovnou sedmičku. Veřejnosti tato číslice okamžitě začala evokovat „sedmičku vína“, jak se slangově označuje tento mok, pokud je v lahvi o objemu 0,7 litru. Víno je posledních několik měsíců spjato s kauzou právě zástupce ČSSD, je tak zřejmě klasifikační hříčkou připomínající sedmimilionovou částku ukrytou v krabici od vína, či k 0,7litrové lahvi, kterou podle svých slov v krabici očekával David Rath.

Foldyna: Ani ČSSD není na jedničku

Některým to ovšem zas tak vtipné nepřijde. „Učitel, který dává sedmičku, je buď srandista, nebo idiot,“ reagoval na vysvědčení poslanec za Ústecký kraj Jaroslav Foldyna a dodal: „ A to netvrdím, že ČSSD je vždy na jedničku.“ Vysvědčení si ze stránky ODS stáhnul i na svůj facebookový profil, kde se k němu někteří jeho přátelé vyjadřují. „Oni si modroptáci myslí, že už jsme zapomněli na to, jak oni plundrovali dvě volební období kraje,“ napsal mu například Martin Škamla, podle kterého občanským demokratům chybí sebereflexe proto, že mají vzor ve svém guru Václavu Klausovi. „Když ODS známkuje tak přísně ČSSD, jak by tedy musela známkovat sebe?“ přidal se Petr Kračmar. „Hlavně to tam dává dobytek, který odklání miliardy posledních pár let. Plus kritizovat evropské fondy? Dementi,“ neobává se příkré kritiky Marek Ondroušek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lucie Bartoš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

12:50 Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

Hnutí ANO nakonec umožnilo ve Sněmovně spustit debatu o odvolání ekonomky Hany Lipovské z Rady ČT. O…