Neděláme si srandu. Ptali jsme se politiků, zda by měla jít ČR do jaderné války proti Rusku, jak o tom hovořil generál Pavel. Zde jsou odpovědi

28.05.2015 17:00 | Zprávy

Nastupující předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel podle ČTK na středeční bezpečnostní konferenci v Poslanecké sněmovně řekl, že Rusko by dokázalo obsadit Pobaltí za dva dny a NATO by nemělo šanci obsazení odvrátit. Pokud by se to stalo, NATO by podle něj bylo před rozhodnutím, zda jít kvůli obsazenému Pobaltí do války s Ruskem, která by mohla být i jaderná.

Neděláme si srandu. Ptali jsme se politiků, zda by měla jít ČR do jaderné války proti Rusku, jak o tom hovořil generál Pavel. Zde jsou odpovědi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Pavel a Miloš Zeman

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o tom, co generál Pavel řekl, myslí, a zda by mělo jít případně NATO kvůli obsazenému Pobaltí do války s Ruskem, podle Petra Pavla i jaderné.

Pátý článek Washingtonské smlouvy

„Je to teorie. Každopádně naše závazky ke spojencům platí,“ odpověděl ParlamentnímListům.cz vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD, vicepremiér Andrej Babiš z ANO ani ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a ministr obrany Martin Stropnický na dotaz neodpověděli.

„Já myslím, že by pan Pavel měl přestat vykládat nesmysly. Ruská federace nic takového nechystá a provokace tohoto typu ukazuje na jeho směšnost. Škoda že svým vystoupením poškozuje nejen své jméno, ale i jméno celé České republiky,“ uvedl předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vlastizrada.“ Munice pro Ukrajinu místo pomoci zemědělcům? Piráti narazili

16:52 „Vlastizrada.“ Munice pro Ukrajinu místo pomoci zemědělcům? Piráti narazili

Piráti vymysleli nový plán pro Evropský parlament, který ještě ani nebyl oficiálně zvolen. Závazek p…