Nejhorší má naše země za sebou, řekl Nečas. Pak promluvil o návratu do koryt

11.06.2013 16:02

Nejtěžší chvíle má Česká republika za sebou, myslí si premiér Petr Nečas (ODS). Ústřední povodňová komise tedy zrušila plošnou povinnost zachovat protipovodňová opatření a zároveň i plošné vyhlášení druhého povodňového stupně v zatopených krajích kromě Plzeňského, Jihočeského a Karlovarského. Po úterním zasedání komise to řekl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS). Stav nouze v postižených územích však vláda zachová, a to s výjimkou Libereckého kraje.

Nejhorší má naše země za sebou, řekl Nečas. Pak promluvil o návratu do koryt
Foto: Repro ODS
Popisek: Petr Nečas v Zálezlicích

Premiér Nečas po zasedání komise a krizového štábu poděkoval občanům, především těm v postižených oblastech, za "velmi zodpovědný a solidární přístup". Díky adresoval také všem členům povodňových komisí a integrovanému záchrannému systému, který podle něj prokázal svou vysokou funkčnost a kvalitu.

Nejtěžší chvíle má Česko za sebou. Na některých místech je ale stále třetí stupeň

"Zítra (ve středu) Vláda ČR zruší stav nouze v Libereckém kraji," oznámil. Připomněl ale, že ačkoliv vývoj meteorologické situace nasvědčuje tomu, že nejtěžší chvíle má Česko za sebou, na několika místech země stále trvá třetí stupeň povodňové aktivity.

Dodal, že v současné chvíli je v souvislosti s povodněmi nasazeno téměř 700 vojáků a více než sto kusů specializované vojenské techniky. K dispozici je přes 900 dalších vojáků i dobrovolní hasiči z celé České republiky. Hejtmani a starostové mohou žádat o jejich pomoc.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„No prej jí pomaloval prsa a ona mu ****. Kde? No ve Sněmovně. Šlachta to prej slyšel v odposlechu!“ Parlament duní strachy z Přísahy

5:00 „No prej jí pomaloval prsa a ona mu ****. Kde? No ve Sněmovně. Šlachta to prej slyšel v odposlechu!“ Parlament duní strachy z Přísahy

Řada poslanců má strach. A vlastně je to strach dvojího charakteru. První se týká budoucnosti osobní…