Nelžete pořád, za minulost KSČ jsme se omluvili, rozčílil se Filip

20.10.2012 21:01

„Jsem rád, že se nám podařilo obhájit mandát v Chomutově a děkuji všem našim voličům za jejich důvěru, protože už 12 postupů do druhého kola, je úspěch“ řekl pro ParlamentníListy.cz předseda komunistů Vojtěch Filip. Stejně jako předseda, je také poslankyně Soňa Marková přesvědčena, že se jedná o dobrý odrazový můstek pro další volby. Vojtěch Filip opět vyvracel tvrzení, že se KSČM neomluvila za minulost KSČ.

Nelžete pořád, za minulost KSČ jsme se omluvili, rozčílil se Filip
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ve volebním štábu KSČM bylo veselo

„Teď nás čeká velký úkol,“ řekl předseda Filip pro ParlamentníListy.cz, "je třeba zvládnout strategii a taktiku pro druhé kolo voleb, aby v příštích volbách uspěla KSČM lépe. To bude předmětem našich analýz a studií pro volby v roce 2014."

Antikomunistická karta už začíná připomínat obehranou desku

Vojtěch Filip je navíc přesvědčen, že metoda strašení nástupem komunistů už začíná připomínat ohranou desku. „Definitivně ji rozbít je ale možné jen naší poctivou prací,“ konstatoval. Jak dodal, KSČM nyní spoléhá na kraje, kde komunisté, kteří prošli do krajských vedení, budou moci dokázat občanům, že zvolili dobře.

Ani poslankyně Soňa Marková, která kandidovala do Senátu na Náchodsku, nepovažuje volební výsledek za zklamání. „Už postup do druhého kola je velký úspěch,“ konstatovala. Dodala, že doposud měli v tomto regionu spíše horší výsledky. „Teď se zúročuje ta poctivá práce, kterou jsme celá leta dělali,“ dodává Marková.

I ona vnímala strašení komunisty. „Přesto všechno jsem zaznamenala, že většina lidí, které jsme oslovovali na ulicích, byli buď vstřícní, nebo neutrální,“ konstatovala pro ParlamentníListy.cz poslankyně. Dodala, že se ale setkala s dotazy, zda by docházelo ke znárodnění, kdyby se komunisté dostali k moci. Největší vliv však podle ní měla na voliče média, která právě toto téma dokázala vyzdvihovat a upozorňovat, že i když získali komunisté důvěru, nemělo by se zapomínat na jejich minulost. „A to samozřejmě nezůstalo, a ani nemohlo zůstat bez odezvy,“ dodává Soňa Marková.

Neprovázejí nás korupční a privatizační skandály, což je asi hodně nebezpečné

„Společenské vědomí se opožďuje za společenským bytím, takže se lidé musí opakovaně přesvědčit o tom, že ti hlasatelé „jediných pravd“ v podstatě lžou, a že KSČM jako demokratická levicová strana, bude muset ještě mnohokrát dokazovat, že je ryze demokratickou stranou, která možná jako jediná dodržuje demokratický právní řád,“ konstatoval Filip. Zdůraznil, že KSČM neprovázejí žádné korupční nebo privatizační kauzy, takže teď bude třeba, aby komunisté dokázali, že jsou schopni lépe, než kdo jiný, řešit na úrovni krajů a obcí problémy občanů.

Za největší lež označil Vojtěch Filip tvrzení, že se KSČM stále ještě neomluvila za zločiny KSČ. „Každý, kdo samozřejmě chtěl, to slyšel už v prosinci 1989, pak v únoru 1990, kdy KSČM vznikala a tu omluvu převzala do svých dokumentů. Ostatně to vše lze dohledat také na internetových stránkách KSČM, kde to všechno je,“ konstatoval ParlamentnímListům.cz rezolutně Filip. Jak dodal, ten, kdo to prostě slyšet nechce, tak to neslyšel ani tehdy, a nebude to chtít slyšet ani teď.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

12:50 Boj o Lipovskou ve Sněmovně. Volný burácel: Marný boj s mafií. Těch sedm miliard z ČT se prostě musí rozkrást!

Hnutí ANO nakonec umožnilo ve Sněmovně spustit debatu o odvolání ekonomky Hany Lipovské z Rady ČT. O…