Neviděl Rath až moc pod prsty Kalouskovi? Dolejš odpovídá čtenářce

07.07.2013 10:33

Čtenářka serveru ParlamentníListy.cz Renata Hašková se obrátila na komunistického poslance Jiřího Dolejše s dotazem, jak se dívá na kauzu poslance Davida Ratha, který sedí už přes rok ve vazbě. Není to třeba tak, že Rath viděl pod prsty ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), takže musel být odklizen z cesty?

Neviděl Rath až moc pod prsty Kalouskovi? Dolejš odpovídá čtenářce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

Jak se stále prodlužuje doba, kterou poslanec David Rath prožívá za mřížemi, objevují se další a další dohady o tom, co za jeho zadržením stojí „ve skutečnosti“. Sám sebe poslanec opakovaně označuje za politického vězně a texty řady autorů na internetu dokazují, že se na jeho případ dívá nejeden občan ve stejném světle. To ale podle Dolejše mnoho neznamená. Jedna z úvah praví, že Rath, jako jeden z mála, dobře chápal počínání ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) a jeho stranického kolegy a ministra zdravotnictví Leoše Hegera.

„Zkoumat vinu poslance Ratha musí orgány činné v trestním řízení. A tam rozhoduje důkazní řízení a nikoliv to, co kde koluje na internetu. Třeba vyčkat na výsledky řízení, popř. průběh soudu. To platí i pro případné větvení této či jiných kauz," zdůrazňuje Dolejš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kauza Čapí hnízdo a nový vývoj. Hučí to jako v úlu: Sledujte pozici ČT a Rozhlasu, to nám napoví... Já viděl trestní spis, policie měla nabito

4:40 Kauza Čapí hnízdo a nový vývoj. Hučí to jako v úlu: Sledujte pozici ČT a Rozhlasu, to nám napoví... Já viděl trestní spis, policie měla nabito

ANKETA “Kdyby nebyl premiér, už dávno sedí.” I tak ostrá slova zazněla v anketě ParlamentníchListů.c…