Neviděl Rath až moc pod prsty Kalouskovi? Dolejš odpovídá čtenářce

07.07.2013 10:33 | Zprávy

Čtenářka serveru ParlamentníListy.cz Renata Hašková se obrátila na komunistického poslance Jiřího Dolejše s dotazem, jak se dívá na kauzu poslance Davida Ratha, který sedí už přes rok ve vazbě. Není to třeba tak, že Rath viděl pod prsty ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09), takže musel být odklizen z cesty?

Neviděl Rath až moc pod prsty Kalouskovi? Dolejš odpovídá čtenářce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš

Jak se stále prodlužuje doba, kterou poslanec David Rath prožívá za mřížemi, objevují se další a další dohady o tom, co za jeho zadržením stojí „ve skutečnosti“. Sám sebe poslanec opakovaně označuje za politického vězně a texty řady autorů na internetu dokazují, že se na jeho případ dívá nejeden občan ve stejném světle. To ale podle Dolejše mnoho neznamená. Jedna z úvah praví, že Rath, jako jeden z mála, dobře chápal počínání ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) a jeho stranického kolegy a ministra zdravotnictví Leoše Hegera.

„Zkoumat vinu poslance Ratha musí orgány činné v trestním řízení. A tam rozhoduje důkazní řízení a nikoliv to, co kde koluje na internetu. Třeba vyčkat na výsledky řízení, popř. průběh soudu. To platí i pro případné větvení této či jiných kauz," zdůrazňuje Dolejš.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nesledujte ČT.“ Babiš vyzval národ. Do kamer pak potupil Václava Moravce

16:05 „Nesledujte ČT.“ Babiš vyzval národ. Do kamer pak potupil Václava Moravce

Poslanci svádějí ve čtvrtek bitvu o koncesionářské poplatky. Konkrétně o jejich navýšení. Šéf hnutí …