Nezbaštěte Zemanovi ty jeho "odborníky", varuje ódéesák Zahradil

27.06.2013 22:16

Europoslanec ODS Jan Zahradil na svém facebookovém profilu vyzývá veřejnost, aby nevěřila, že nová vláda, kterou v těchto dnech sestavuje premiér Jiří Rusnok, bude skutečně vládou odborníků.

Nezbaštěte Zemanovi ty jeho "odborníky", varuje ódéesák Zahradil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedala Výkonná rada ODS. Z tváří zúčastněných bylo cítit zmar z prohraných voleb

"Sobotka down, Hašek up, ODS out, SPOZ in - jestli takhle vypadá plán Miloše Zemana, nutno říci, že se chová zcela v jeho duchu. Což nic nemění na tom, že by mu veřejnost tu vládu ,odborníků‘ neměla zbaštit," píše.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Voliči podle něj milují vlády odborníků. Ukázkou může být popularita, které se těšily vlády Tošovského a Fischera. "A Zeman to ví, o veřejnost se opře, postaví veřejnost proti "rozhádanému" parlamentu. Jestli se Sněmovna rozpustí, veřejnost to absolutně nepochopí," domnívá se.

Prezident totiž podle jeho názoru případné rozpuštění Sněmovny interpretuje jako "gesto zkorumpované politické scény, která zaslouží vyházet z oken" a zase to mediálně vyhraje. Stejně tak se lidem zamlouvá dle Zahradila i argument, že spojení voleb do sněmovny a do Evropského parlamentu bude levnější než samostatné předčasné volby. "Jestli to Zeman uhraje, největším poraženým tohoto kola je Bohuslav Sobotka," předvídá europoslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„No prej jí pomaloval prsa a ona mu ****. Kde? No ve Sněmovně. Šlachta to prej slyšel v odposlechu!“ Parlament duní strachy z Přísahy

5:00 „No prej jí pomaloval prsa a ona mu ****. Kde? No ve Sněmovně. Šlachta to prej slyšel v odposlechu!“ Parlament duní strachy z Přísahy

Řada poslanců má strach. A vlastně je to strach dvojího charakteru. První se týká budoucnosti osobní…