Novinářská legenda Petránek varuje: Ještě chvíli se ČSSD bude hádat a Babiš bude nejsilnější

31.10.2013 16:07 | Zprávy

Zahraniční tisk – včetně například toho čínského – si všímá toho, že u českých sociálních demokratů došlo k silnému rozkolu. A samozřejmě se novináři v jiných zemích ptají na to, proč k tomu došlo a proč právě v tomto období. Upozornil na to zkušený novinář a zahraniční komentátor Jan Petránek. ParlamentnímListům.cz uvedl i několik svých dalších postřehů k celé situaci.

Novinářská legenda Petránek varuje: Ještě chvíli se ČSSD bude hádat a Babiš bude nejsilnější
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Jan Petránek, novinář a publicista

„Jak jsem mohl zaznamenat a přečíst si, média v zahraničí se ptají, proč se vše stalo právě v této době, krátce po volbách, jelikož jasně chápou to, že se nyní dvě křídla sociálních demokratů snaží ovládnout stranu. A jaksi nechápou, že jsou to siamská dvojčata, která, pokud budou rozdělena, zemřou obě,“ řekl Jan Petránek.

Potopí pomsta Miloše Zemana levici?

Sám pak k situaci poznamenává, že tento rozkol může skutečně ČSSD zahubit. „Selhal Zemanův pokus o únos sociální demokracie. Logicky se pak vynořuje otázka, zda tato pomsta Miloše Zemana vůči Bohuslavu Sobotkovi, který ho před léty podrazil, bude nyní tak velká, aby u nás zcela potopila levici nebo minimálně sociální demokracii?“ ptá se dlouholetý zkušený novinář a komentátor Petránek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Zloděj křičí "chyťte zloděje!

Je opravdu trefné, že podpisy pod peticí komentujete zrovna vy, když si sám platíte za navýšení lajků, což jste nepopřel ani ve vašem komentáři. Ale k dotazu. Neměl by ten sběr podpisů obecně, hlavně třeba v případě nominace na prezidenta být lépe ošetřen? Plánujete nějaké změny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ostrava není Praha.“ Vypískaný Pavel má dohru

19:30 „Ostrava není Praha.“ Vypískaný Pavel má dohru

Pískot, pokřik a jadrná slova. Takové reakce se dočkala slova prezidenta Pavla k horníkům na Ostravs…