Ožralý Kalousku, naštval se Andrej Babiš

02.04.2015 13:37

Ministr financní a šéf ANO Andrej Babiš se ostře pustil do místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten totiž kritizoval Babiše, že místo práce v Poslanecké sněmovně odjel na dovolenou lyžovat. Ministr Babiš na svém twitterovém účtu napsal, že raději tráví s dětmi prázdniny, než aby poslouchal „ožralého Kalouska“.

Ožralý Kalousku, naštval se Andrej Babiš
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a Miroslav Kalousek před začátkem pořadu OVM

Předseda poslanců TOP 09 a první místopředseda strany Miroslav Kalousek si ve středu na jednání sněmovny dobíral vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše, který na jednání dolní komory parlamentu nebyl přítomen.

„Já jsem se marně pídil po tom důvodu, čím může být zaneprázdněn první místopředseda vlády, když zasedá Poslanecká sněmovna. Přemítal jsem o nějakých závažných mezinárodněpolitických jednáních, například o karuselech. Ne, on si jel zalyžovat. Pro nás je to samozřejmě šok vzhledem k tomu, že on i celé jeho hnutí říkalo, že jde do té sněmovny makat a ne lyžovat,“ kritizoval Kalousek z řečnického pultíku v Poslanecké sněmovně.

Následně ještě dodal, že si klub TOP 09 musí vzít pauzu na poradu, aby se domluvili, jestli si „například příští týden nepůjdou zabruslit“. K tomu si přisadil šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura, který připomněl, že nedávno zase Babiš místo sněmovních interpelací raději odjel do Vídně na ples.

„Já na rozdíl od mého kolegy, pana předsedy Kalouska tak překvapen nejsem. Pamatuji si, když byly interpelace a současně ples v opeře ve Vídni, co kdo zvolil, kde vlastně byl,“ dodal Stranjura.

Andrej Babiš si to ale nenechal líbit. Z dovolené se prostřednictvím sociální sítě Twitter pustil do Kalouska. „Moje řádně omluvená dovolená s dětmi (vidím je málo a mají teď prázdniny) je v PS téma. Radši budu s nimi, než poslouchat ožralého Kalouska,“ napsal vicepremiér.

Hbitá lidová tvorba:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hoďte na něj síť! Rychetský rozpoutal hněv politiků. Jde o slova o Češích, kvůli migraci

19:20 Hoďte na něj síť! Rychetský rozpoutal hněv politiků. Jde o slova o Češích, kvůli migraci

ANKETA Šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský za své prohlášení o neochotě Čechů přijímat uprchlíky skl…