Poplatky za lázeňský pobyt budou moci být zvýšeny

17. 7. 2013 17:01

Poslanci po rušných čtyřech hodinách, kdy rokovali a pak hlasovali o možném rozpuštění sněmovny, schválili vládní novelu zákona o místních poplatcích. Norma má umožnit obcím a městům až zdvojnásobit poplatky za lázeňský a rekreační pobyt i poplatky za vjezd automobilem do vybraných částí měst.

Poplatky za lázeňský pobyt budou moci být zvýšeny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Po přestávce přichází už konečně k aktu hlasovacímu

Po schůzi o rozpuštění sněmovny se na návrh ODS konala další, a to řádná schůze. V jejím programu je ale 14 bodů. Mezi nimi jsou například návrhy vládních zákonů, a to kupříkladu o Vojenské policii, o směnárenské činnosti, o návykových látkách či o výkonu vazby.

Poslanci už z toho schválili vládní novelu zákona o místních poplatcích. Norma má umožnit obcím a městům až zdvojnásobit poplatky za lázeňský a rekreační pobyt i poplatky za vjezd automobilem do vybraných částí měst. Na návrh rozpočtového výboru se ale poslanci rozhodli, že pacienti, kteří pobývají v lázních na komplexní lázeňské preventivní péči, nebudou podléhat placení poplatku za lázeňský pobyt.

Poplatky za lázeňský rekreační a lázeňský pobyt by se mohly zvýšit až na 30 korun za den. Poplatkům nebudou podléhat nevidomé osoby, které jsou držitelem průkazu ZTP/P, osoby do 18 let a nad 70 let i nezaopatřené děti, kterým náleží přídavek na dítě.

Poslanci také schválili novou úpravu odpovědnosti za placení místních poplatků nezletilými osobami. Podle tohoto návrhu by odpovědnost za placení poplatků nezletilých přijímal vždy zákonný zástupce. Nemělo by tedy být možné, aby úřady vymáhaly poplatky po dříve nezletilém, který překročí 18 let věku.

Fischer neuspěl s připomínkou

Novela také osvobozuje od poplatků za odvoz odpadu osoby, které jsou umístěné na základě rozhodnutí soudu v zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy, nebo v zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.

Poslanci ale podle zjištění ČTK nechali v zákoně i přes nesouhlas ministra financí Jana Fischera možnost, aby se obce mohly s plátci některých poplatků dohodnout na paušální úhradě poplatků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Návrat exprezidenta Klause do politiky? Schwarzenberg se rozpálil: Oba Klausové jsou v české politice potřební jako pazdeří v p...

20:04 Návrat exprezidenta Klause do politiky? Schwarzenberg se rozpálil: Oba Klausové jsou v české politice potřební jako pazdeří v p...

ANKETA Měl by se Václav Klaus starší vrátit do aktivní politiky, jak naznačil v rozhovoru pro Blesk …