Poslanec Chlad má přání: Chovejme se k sobě stejně jako teď o Vánocích, po celý rok

24.12.2012 13:00 | Zprávy

ANKETA Vánoce jsou tu a snad ve všech domácnostech se peče, vaří, smaží, ale také blahopřeje a u štědrovečerního stolu se scházejí rodiny pospolu, i když jindy na to není čas. A jak tráví Vánoce naši zákonodárci? ParlamentníListy.cz oslovily některé z nich, aby prozradili, jaké budou Vánoce letos u nich.

Poslanec Chlad má přání: Chovejme se k sobě stejně jako teď o Vánocích, po celý rok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vánoční stromek

Svátky nám vracejí delší dny, jako začátek nového života

„Vánoce budu trávit v kruhu rodinném na chalupě,“ svěřuje se komunistický předseda Vojtěch Filip. Tradice, jak přiznává, mají u nich rádi a dodržují je. „Jablíčkama počínaje a koledami konče,“ směje se Filip. „Osobně vnímám Vánoce jako svátky, které nám vracejí delší dny, jako začátek nového života, nové etapy, navíc se blíží Nový rok,“ říká Filip. Mimoto je to pro něj důležitý čas, který může strávit v klidu s rodinou. „Nikdo mě v té době neruší, takže si opravdu mohu užívat rodinné pohody,“ dodává.

Skořápky nepouštíme, někdy je lepší nevědět, co bude

Komunistický poslanec Vladimír Koníček bude trávit Vánoce doma, v Uherském Hradišti, jako obvykle, s rodinou. Vánoce má rád, ale tradiční zvyky se prý omezují na smaženého kapra s bramborovým salátem. „Olovo opravdu nelijeme a jablíčko ať si každý rozkrojí dle vlastní úvahy“ směje se Koníček. „A že bychom pouštěli skořápky, to také ne. Ono je možná lepší nevědět některé věci dopředu,“ dodává poslanec.

Doma sami nemuzicírují a místo pohádek je prý lepší Dickens

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dočkáme nebo nedočkáme se vysokorychlostních tratí?

A taky navýšení celkové kapacity vlakových spojů? Neslibovali jste to snad před volbami? A co kvalitní silnice a dálnice, ty u nás někdy budou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel výzývá ke schůzkám přes média? Nátlak a osobní PR. Padlo i slovo divadlo

20:43 Pavel výzývá ke schůzkám přes média? Nátlak a osobní PR. Padlo i slovo divadlo

Měl by se premiér Babiš pravidelně vídat s prezidentem? Pavel k tomu šéfa vládního kabinetu vyzval, …