Poslanec Úlehla vyvrací pomluvy: S Mynářem se znám, ale rozhodně mě neovlivňoval

08.08.2013 18:50

Od chvíle, kdy poslanec Tomáš Úlehla ve středu večer nehlasoval proti Rusnokově vládě, ale opustil sněmovnu, je předmětem zvýšeného zájmu svých spolustraníků, kteří jeho postoj vnímají jako zradu. Poslanec Úlehla však pro iDnes.cz odmítá, že by stranu jakkoliv zradil. A už vůbec se prý nespojil s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem, byť je jeho známým ze Zlínska.

Poslanec Úlehla vyvrací pomluvy: S Mynářem se znám, ale rozhodně mě neovlivňoval
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec za ODS Tomáš Úlehla
reklama

Poslanec Tomáš Úlehla byl ještě večer vyloučen z poslaneckého klubu ODS a řada jeho kolegů mu přes média posílala značně nevybíravé vzkazy. „Zaznamenávám k mému potěšení i mnoho pozitivních reakcí,“ ujistil poslanec. Ve svém zlínském regionu je prý znám jako transparentní politik, a to lidé určitě berou v úvahu.

Mrzí jej, že byl vyloučen z poslaneckého klubu a velmi rád by zůstal v ODS. Dostala se však prý k němu informace, že jej jeho místní sdružení chce vyloučit. „Pokud by se to stalo, tak to budu považovat za velkou křivdu. Neučinil jsem nic, co by bylo v rozporu s usnesením Výkonné rady ODS, která nařídila nehlasovat pro vládu Jiřího Rusnoka,“ namítá.

Již dříve prý kolegy ujišťoval, že v případě hlasování o pravicové vládě Miroslavy Němcové by neváhal zvednout ruku pro, ovšem nyní se hlasovalo o něčem úplně jiném. „My jsme měli dohodu, že se nerozpadneme, pokud budeme hlasovat o našem kandidátovi. Já jsem nepodepsal žádný papír, ve kterém by bylo, že pokud budeme hlasovat proti Jiřímu Rusnokovi, že bude fungovat 'stojednička',“ vysvětloval poslanec.

Na jeho rozhodnutí prý v žádném případě nemělo vliv, že spolupracuje s Vratislavem Mynářem, který je kancléřem prezidenta Zemana. „My spolu máme nadační fond Kopretina, kdy mě oslovil v době, kdy jsem byl primátorem Zlína někdy v roce 2005,“ prozradil Úlehla s tím, že u komunálních politiků ze stejného kraje je běžné, že se znají. Stejně tak prý spolupracuje například s Tomio Okamurou, který je na Zlínsku senátorem.

Toto své rozhodnutí prý s Mynářem nekonzultoval, neměl na to ani čas. „Je léto a já jezdím se svou kapelou po letních festivalech,“ prozradil poslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to vážné, hodně vážné! Kalousek pohrozil ozbrojeným odporem proti vládě. Teď se přidal Schwarzenberg. A tím to nekončí

16:35 Je to vážné, hodně vážné! Kalousek pohrozil ozbrojeným odporem proti vládě. Teď se přidal Schwarzenberg. A tím to nekončí

ANKETA Dát moc parlamentu do rukou premiérovi v případě krize? Vládě to ve fázi zpracování diskutova…