Profesor Krejčí varuje: Bude muset přijít ještě drsnější krize...

9. 9. 2013 9:23

Čeští politici neumí zformulovat věcně použitelný program a známé tváře, které uloví, jen zakrývají tuto prázdnotu. Až reálná krize v hlubším provedení přinese skutečné politiky, konstatoval v rozhovoru pro server PrvníZprávy.cz politolog a profesor Oskar Krejčí.

Profesor Krejčí varuje: Bude muset přijít ještě drsnější krize...
Foto: Radmila Zemanová-Kopecká
Popisek: Oskar Krejčí
reklama

Současná politická elita neumí podle politologa zformulovat věcně použitelný program. Potřebují proto známé tváře ze sportu, showbyznysu nebo akademické sféry, které by tuto skutečnost zakryly a přitáhly voliče.

"Porozumění reálným sociálním procesům je u českých a potažmo i evropských politiků čím dál nižší," konstatoval tvrdě Krejčí. Podle něj české politické strany ztratily schopnost vést klasickou agitační politickou práci, jsou závislé na propagandě. Proto je pro ně tak důležitá reklama.

Ještě nenastal správný čas

Krejčí v rozhovoru dále uvedl, že ještě nenastal čas, aby se objevili skuteční politici, kteří vnímají sociální problémy. "Až reálná krize v hlubším provedení, než ji nyní prožíváme, přinese skutečné politiky," konstatoval.

Volby mohou být zklamáním, říká politolog. A to především pro radikálnější voliče, protože doba pro nějaké velké změny prý určitě nedozrála. "Všechno nasvědčuje tomu, že při lineárním vývoji, to bude stejná situace jako po volbách roku 2010. A to proto, že pravice dostala šanci se vzpamatovat. A jestli se ji podaří vystrašit středopravý elektorát levicovým nebezpečím tak, aby přišel k volbám, musí to skončit téměř patem," odhaduje Krejčí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyžer si to, Babiši. Z opozice přišlo, co normálně vlády neslyší. A strach

19:48 Vyžer si to, Babiši. Z opozice přišlo, co normálně vlády neslyší. A strach

ANKETA Předčasné volby nebudou. Aspoň to napovídají výsledky anketního dotazu mezi politiky. Pád vlá…