Schwarzenberg je hysterický, asi se bojí konce finančních toků, soudí komunistka Vostrá

14.07.2013 18:12

V jednom z rozhovorů předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg srovnal postup prezidenta Miloše Zemana s nacisty v Německu v roce 1933. Naštval tím i poslankyni KSČM Miroslavu Vostrou, která jeho vyjádření považuje za hysterické.

Schwarzenberg je hysterický, asi se bojí konce finančních toků, soudí komunistka Vostrá
Foto: KSČM
Popisek: Miloslava Vostrá

"Zeman je prvním prezidentem přímo zvoleným občany a myslí si, že mu to automaticky dává větší pravomoci. Tvrdí, že se přísně drží Ústavy, není ale prý vázán jejími zvyklostmi," komentoval Karel Schwarzenberg přístup Miloše Zemana v souvislosti se jmenováním Rusnokovy vlády.

"Tuto čistě formální interpretaci Ústavy už v minulosti jednou využily různé vlády, aby se dostaly k veškeré moci: v lednu 1933 v Německu a v únoru 1948 v Československu," dodal v rozhovoru pro rakouský deník Kleine Zeitung.

Za tato slova ho zkritizoval první místopředseda ČSSD Michal Hašek, ale i poslankyně KSČM Miroslava Vostrá. „"Na hysterickém, a pro diplomata zcela nevhodném, vyjádření Karla Schwarzenberga vůči prezidentu republiky se pouze ukazuje, jak moc prahne TOP 09 po pokračování své vlády. Po ovládání ministerstev a finančních toků s tím spojených,“ uvedla.

„Konec této vlády je přáním drtivé většiny občanů. A nejhorší scénář je její návrat. Pan kníže by si měl Ústavu přečíst. Není tam napsáno, že vládnout v České republice má TOP 09 a ODS," dodává místopředsedkyně ÚV KSČM.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podporujte paní Ursulu, nenechte se svádět demagogy, vzkazuje národu kníže Schwarzenberg. Proti se postavil nejen Foldyna, ale dokonce i Saša Vondra

7:51 Podporujte paní Ursulu, nenechte se svádět demagogy, vzkazuje národu kníže Schwarzenberg. Proti se postavil nejen Foldyna, ale dokonce i Saša Vondra

ANKETA Může být Evropa do roku 2050 uhlíkově neutrální, jak hodlá prosazovat nová šéfky Evropské kom…