Šéf komunistů Filip byl u Klause na Hradě. A dobře se bavil

31. 5. 2012 7:42

Předseda KSČM Vojtěch Filip byl ve středu na Pražském hradě. Ačkoli jazz je v pojetí ortodoxního komunismu buržoazní „nehudbou“, na šéfovi komunistů bylo vidět, že se mu již 84. koncert z cyklu Jazz na Hradě líbil. Poctivě tleskal a občas pokyvoval hlavou do rytmu.

Šéf komunistů Filip byl u Klause na Hradě. A dobře se bavil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip
reklama

Filip nebyl jediným politikem, který zavítal do Nové galerie Pražského hradu na koncert ázerbájdžánského klavíristy Shanin Novrasliho a jeho doprovodu. Na hudební večer přišel i první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka, šéf europoslanců ODS Jan Zahradil, který jinak poslouchá i tvrdý rock, senátor ODS Petr Bratský či exministr zahraničí Jan Kohout.

Stará Praha a docela vážné hraní k pivu

Akci tradičně zahájil prezident republiky Václav Klaus. „Dámy a pánové, vážení vzácní hosté, také bych vás chtěl přivítat a trochu vysvětlit, jak jsme se dostali k ázerbájdžánskému jazzu. My jsme byli před rokem na státní návštěvě v Ázerbájdžánu v Baku. Pan velvyslanec velmi napomohl této návštěvě. Byli jsme tam pozváni do takové zvláštní restaurace, která se jmenuje Stará Praha, kde bylo české pivo a tak dále. Měli jsme tam slavnostní večeři a najednou tam někdo začal hrát na klavír a já jsem zbystřil pozornost a pořád jsem říkal ´tiše, to není taková doprovodná hudba k večeři, to je docela vážné hraní na klavír.´  Když se pak všichni ztišili, tak jsme tam poslouchali klavír bez doprovodu. S tím pivem v ruce jsme se domluvili, že by ten klavírista přijel sem zahrát na Jazz na Hradě do Prahy. Takže to je produkt naší zahraniční cesty do Ázerbájdžánu,“ vysvětlil prezident.

V kvartetu Shanina Novrasliho, který je označován za nastupující hvězdu světové jazzové scény, dále hráli Chris Hemingway na saxofon, Nathan Peck na kontrabas a Alexander Mashin z Ruska. Koncert trval zhruba hodinu a půl a kapela přidala na vytleskání ještě krátkou skladbu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Lukáš Petřík
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pandemický zákon prošel Sněmovnou. Toto vše bude moct Blatný nařídit

18:03 Pandemický zákon prošel Sněmovnou. Toto vše bude moct Blatný nařídit

Ministerstvo zdravotnictví a hygienické stanice zřejmě dostanou pravomoci vydávat širší restrikce pr…